Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

SEC Başkanı Can Sıktı: Çoğu Altcoin Menkul Kıymet!

0 1

SEC Başkanı Gary Gensler, çoğu altcoin ve token’in menkul kıymet olduğunu, bu konuda yasaların açık olduğunu söyledi.

Gary Gensler, kripto yasasının bu konuda açık olduğunu söylüyor

SEC Başkanı, yatırım alanında tanıtılan çoğu kripto para biriminin menkul kıymet olduğuna inanıyor. ABD’li düzenleyici, kripto para piyasasındaki icra düzenleme eylemleri uygulamasıyla tanınmaktadır. Kurum bir süredir bu eylemini sürdürüyor. Bunun nedeni, Amerikan Kongresinin altcoin’leri menkul kıymetler veya emtialar olarak kategorik olarak sınıflandırmakta zorlanması.

SEC Başkanı, 3 Ekim’de CNBC’nin Squawk Box programına katılımında, altcoin’lerin çoğunun aslında menkul kıymetler olduğunu ve menkul kıymet yasaları kullanılarak düzenlenebileceklerini ima ettiğini belirtti:

Yasa bu konuda açıktır. Gerçeklere ve koşullara dayanarak, bu tokenlerin çoğunun menkul kıymetler olduğuna inanıyorum. Bir grup girişimci halktan para toplarken ve bir kâr beklediklerinde, ifşa edilmeleri gerekir.

Gensler, Pazartesi günü bir Squawk Box bölümünde konuşurken bu yorumları yaptı. SEC kısa süre önce sosyal medya fenomeni Kim Kardashian’ı EthereumMax tokeni (EMAX) pazarlamakla suçladı. Suçlamaya göre, SEC, Kardashian’ın pazarlama için EthereumMax ekibinden aldığı ücreti sakladığını vurguladı.

SEC, yanıltıcı altcoin pazarlamaları üzerinde duruyor

Kardashian, o dönemde promosyon mesajı için 250 bin dolar aldı. Sonuç olarak, SEC, Kardashian’dan ödemeyi kabul ettiği 1,26 milyon dolar talep etti. 1,26 milyon dolara, Kardashian’ın EMAX’i tanıttığı için aldığı 260 bin dolar ve cezalarda 1 milyon dolar da dahil.

kriptohaberbulteni.com olarak bildirdiğimiz üzere Kim Kardashian, Haziran 2021’de sosyal medyadan EMAX ile ilgili reklamlar yaptı. 7 Eylül 2021’de Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi (FCA) Başkanı Kim Kardashian’ı anonim kripto paraları pazarladığı için eleştirdi. Daha sonra Gensler, bugün bir tweet’te, Kardashian olayı hakkında açıklamalara da yer verdi:

SEC bugün, Kim Kardashian’ı yasadışı bir şekilde bir kripto menkul kıymetini lanse etmekle suçladı. Bu örnek, ünlülerin / fenomenlerin kripto paralar da dahil olmak üzere yatırım muhaliflerini desteklediğinde, bu yatırım ürünlerinin tüm yatırımcılar için doğru olduğu anlamına gelmediğini hatırlatıyor.

Gensler’in sözleri ayrıca, net dijital yasalar olmadığı için ABD’nin diğer ülkelerden kriptoda geride olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, Ripple CEO’su ve diğerleri gibi en iyi kripto şahsiyetlerine de cevap veriyor. Gensler daha önce CFTC’nin kripto para birimleri gözetimini üstlenmesine izin vermişti. Bununla birlikte, desteğinin yalnızca menkul kıymetler olarak sınıflandırdığı kriptolar düzenlemesine izin verilirse geleceğini belirtti. CFTC ise ABD’nin neyin menkul kıymet veya emtia olduğunu anlayacak 70 yıllık tecrübeye sahip olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.