Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

SpaceChain Nedir? SPC Ne İşe Yarar?

0 1

SpaceChain nedir? SpaceChain (SPC), telekomünasyon altyapısına benzer bir küresel altyapı kurmayı hedefleyen Blockchain projesidir. kriptohaberbulteni.com olarak bu makalede SpaceChain nedir, ne sunar, SPC coin nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır gibi yatırımcılar tarafından merak edilen soruları yanıtladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

SpaceChain nedir?

SpaceChain (SPC), küresel telekomünikasyon altyapısına çok benzeyen bir ağ altyapısı kurmayı hedefliyor. Bu Blockchain projesinin kurmak istediği ağ altyapısı herhangi bir askeri veya devlet kurumunu içermeyecek. Yalnızca genel halk ve özel kişi ve kuruluşlar tarafından kullanıma açık olacak. Bununla birlikte, Blockchain teknolojisinin ürettiği düğümler aracılığıyla uydulara ve uzaya hizmet edecek. Böylece SPC, özel bir uydu altyapısı kurarak uzaya merkeziyetsizlik getirecek.

Proje, uzayda açık, merkeziyetsiz ancak son derece güvenli bir ağ kurmayı amaçlıyor. Böylece, daha fazla insana erişim sağlayarak uzay alanındaki gelişmeleri hızlandırmak istiyor. Proje, devletlerin uzayda millileşme girişimlerine karşı durmayı da amaçlıyor. Ekip, uzayın devletlerin rekabeti için bir araç ve kontrolündeki bir alan olmaması gerektiği inancını taşıyor. Bunlara ek olarak proje, altyapısını Ethereum ağı üzerine inşa ederek akıllı sözleşmeler ve dApp’lerin kullanımını mümkün kılıyor.

SpaceChain ne sunar?

SpaceChain, ilk Low Earth Orbit (LEO) uydusunu 2 Şubat 2018’de uzaya fırlattı. Bu, konumsal olarak sabit (GEO) diğer rakiplerinden daha az maliyetle gerçekleşti. Uydular, veri işleme, iletim, uzay içi veri depolama ve uygulama geliştirme için Blockchain düğümleri olarak kullanılıyor. Bununla birlikte proje, akıllı sözleşmeler ve Blockchain uygulaması için temel hizmet API’sini sağlamak üzere Ethereum ağı ile birlikte çalışıyor.

Ethereum üzerine inşa edilen SpaceChain’in açık kaynaklı işletim sistemi (SpaceChain OS), geliştiricilere hizmet veriyor. Geliştiriciler bu sistem sayesinde uzay tabanlı merkeziyetsiz uygulamaları (dApp) hızlı ve güvenli bir şekilde geliştirebiliyor. Ayrıca bunların, test edilmesi ve dağıtılması için ana Blockchain uygulama sanal alanını kullanabiliyorlar. SpaceChain’in işletim sistemi, bir mobil uygulama geliştirme platformuna benzer şekilde çalışarak, geliştiricilere kolaylık da sağlıyor.

SPC coin nedir? Ne işe yarar?

SPC coin, SpaceChain ağının yerel kripto para birimidir. Bu kripto para Ethereum ağı üzerinde oluşturulan bir ERC-20 tokeni. Token, SpaceChain’in içerisinde birçok kullanım durumuyla sahiplerine hizmet ediyor. Buna göre SPC coin, geliştiricilerin dApp’leri SpaceChain ağına yüklemesine olanak tanıyor. Ayrıca, verileri depolamasına ve SpaceChain uydularında programları yürütmesini sağlıyor. Veri depolama veya dApp yükleme gibi işlemler için kullanıcıların, SPC ile ödeme yapması gerekiyor.

SpaceChain nedir? SPC coin nasıl alınır?

Uzayda devrim yaratmayı hedefleyen SpaceChain ile ilgilenen yatırımcılar, tokenin listelendiği bir borsa bulmalı. SPC coin mevcut olarak HitBTC, Bittrex ve SushiSwap gibi kripto para borsalarında işlem görüyor. Tokeni satın almak isteyen yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olup, cüzdanlarına SPC coin paritelerine uygun bir varlık yatırmalı. Bunu yapmalarının ardından SPC’ye tıklayıp alım emri vererek satın alım işlemini tamamlayabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.