Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

Hangi Altcoin’lere Uzun Vadeli Yatırım Yapılır? Bu 9 Coin Listede!

0 1

Lider kripto Bitcoin veya lider altcoin Ethereum gibi kripto paralar artık finans dünyasına hükmediyor. Giderek daha fazla insan sadece kısa vadeli para kazanmayı değil, aynı zamanda birkaç yıl içinde uzun vadeli yatırımlar yapmayı da merak ediyor. Bu durumda, 2050’den önce satın alınacak en iyi 9 kripto para birimi hangileridir? Kripto uzmanı Prasanna, seçtiği projeleri paylaşıyor.

Satın alınabilecek en iyi 8 altcoin ve Bitcoin

9. Sandbox (SAND)

Sandbox’ın kökenleri, Minecraft’a rakip olarak yaratıldığı 2011 yılına kadar uzanıyor. Ekip 2018’de oyunu Blockchain’e taşıdı. Sandbox şu anda en iyi bilinen Blockchain oyunlarından biri. Bu yüzden, gelecekte metaverse’in geleceğini şekillendirmesi mümkün.

8. Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash, 2017 yılında Bitcoin Blockchain’in hard forkundan doğdu. Ekip, Blockchain’in bloklarının boyutunu 8 MB’a yükseltti. Bu, ana Blockchain’e kıyasla daha yüksek ölçeklenebilirliğe yol açıyor. Ayrıca, işlem ücretlerini azaltıyor. Bazı ülkelerde BCH’in bir ödeme aracı olarak tanınması muhtemel.

7. Chainlink (LINK)

Chainlink, Ethereum üzerinde oluşturulmuş merkezi olmayan bir Blockchain ağı. Verileri gerçek dünyadan Blockchain’e (tokenizasyon) taşımak için akıllı sözleşmeler kullanıyor. Altcoin, off-chian verileri on-chain verilere dönüştürmek için oluşturulan merkezi olmayan oracle’lar aracılığıyla çalışıyor. Tokenizasyon’un gelecekte daha önemli hale gelmesi olası. Bu nedenle, gelecek için LINK tokeni önem kazanıyor.

6. Polygon (MATIC)

Polygon, Ethereum için bir ölçeklendirme çözümü. Bir Blockchain için ölçeklenebilirlik, güvenlik ve ademi merkeziyetçilik özelliklerini aynı anda yürütmek zorlaştıktan sonra Blockchain üçlemesini çözmeyi amaçlıyor. Polygon, ölçeklenebilirliği iyileştirmek için modern PoS konsensüs mekanizmasını ve side-chain kullanıyor. Ethereum’un bir ortağı olarak Polygon’un, önümüzdeki birkaç yıl boyunca ilgili bir proje olarak kalması mümkün.

5. Avalanche (AVAX)

Ölçeklenebilirlikten bahsetmişken, Avalanche hakkında da konuşmak gerekiyor. Avalanche ayrıca PoS kullansa da işlem hızları Ethereum’dan çok daha yüksek. Örneğin Avalanche’ın, saniyede 4.500’e kadar işlem gerçekleştirmesi mümkün. Ağ, NFT’ler ve merkezi olmayan oyun için uygun. Avalanche’ın, gelecekte büyük bir rol oynaması olası.

4. Solana (SOL)

Solana, piyasadaki en hızlı altcoin projelerinden biri. Kendi Proof-of-History (PoH) konsensüs mekanizmasını kullanıyor. Bu, Solana’nın saniyede 50.000 işleme kadar işlem hızlarına ulaşmasını sağlıyor. Solana, özellikle NFT alanında popüler. Bütün bunlar, Solana’yı, önümüzdeki 25 yıl için yatırım yapmaya değer hale getiriyor.

3. Cardano (ADA)

Cardano Blockchain, teknik olarak diğer birçok Blockchain’den farklı bir seviyede. Altcoin, kanıtlara dayalı olarak daha da genişletilecek. Cardano Vakfı, Blockchain’i sistematik olarak tasarlamak için bilim adamlarını kullanıyor. Akıllı sözleşme işlevlerinin kullanıma sunulmasından sonra, Cardano şu anda ölçeklenebilirliği büyük ölçüde artırmak için çalışıyor. Cardano’nun, önümüzdeki 25 yıl için en büyük 10 kripto para biriminden biri olmaya devam etmesi muhtemel.

2. Ethereum (ETH)

Ethereum, akıllı sözleşme işlevini kullanan ilk Blockchain. Dolayısıyla bu, ağı merkezi olmayan uygulamalarda lider yapıyor. Geliştiricilerin çoğu, uygulamalarının temeli olarak Ethereum Blockchain’i kullanmaya devam ediyor. Bu nedenle, DeFi ve NFT’lerde lider. Bu arada, kriptohaberbulteni.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum, Proof of Stake’e dönüşümünü tamamladı.

1. Bitcoin (BTC)

Orijinal kripto, büyük ihtimalle önümüzdeki uzun yıllar boyunca en iyi 10 kriptonun başında yer alacak. Bu yüzden Bitcoin, herhangi bir yatırım portföyünden kaçırılmaması gereken bir yatırım varlığına ve bir değer deposuna dönüştü. Ayrıca Bitcoin’in, gelecekte birçok ülkede yasal para birimi haline gelmesi olası.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.