Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

Efsane Bitcoin Analisti Türk Yatırımcıları Uyardı: Bunlara Bakın!

0 1

Bitcoin ve altcoin piyasasında yakından tanınan analist Michael van de Poppe, Türkiye’deki yatırımcılara yönelik bir tweet attı. Analist, son tweet’inde Bitcoin’de biriktirme zamanı olduğunun altını çizdi.  İşte detaylar…

Bitcoin analistinden Türkiye’deki yatırımcılara çağrı

Türkiye’de ve dünyada Bitcoin ve altcoin alanındaki tahminleriyle ve analizleriyle tanınan Michael van de Poppe, yeni bir tweet attı. Yaklaşık 630 bin kişi tarafından takip edilen Van de Poppe’un tweet’i ilginç bir şekilde Türkçe idi ve Türkiye’deki yatırımcılara sesleniyordu. Analist, Türk Lirası’nın para kaybına işaret etti. Yatırımcıların “çıkış yolunun” kripto ve Bitcoin’den geçtiğini açıkladı. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Türkiye’de iseniz, paranız ezilmiştir.  Bitcoin’deki son çökme olmadıkça, hala birikme zamanı. Çıkış yolu, zamanınızı finansal sistemleri anlamaya ve DCA’ya kriptoya yatırım yapmaktır.

Analist, BTC ve altcoin piyasasını yorumlamaya devam ediyor

Bu sırada kripto para birimi analisti, piyasaları yorumlamaya devam ediyor. Makroekonomik gelişmelerden geniş çapta etkilenen kripto para birimi piyasası, son zamanlarda İngiltere’nin faiz oranlarını yükseltmesiyle değişti. Yani kriptohaberbulteni.com olarak da bildirdiğimiz gibi, diğer ülkelerin yanı sıra, İngiltere’nin ekonomik sıkıntıları da Bitcoin’i etkilemeye devam ediyor. Michaël van de Poppe’ye göre, en büyük kripto paranın işlem hacmi Perşembe günü 11 kat arttı. Kripto para traderı, Türkiye’deki yatırımcılara seslendiği tweet’ine benzer bir şekilde aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bitcoin çıkış yolu. Ancak, çoğu insan bunu anlamadan önce çok geç olacak. Bu yüzden şimdi biriktirme zamanı.

Analist ayrıca ETH, LINK için de yorumlarda bulundu. Genel olarak kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) geleneksel pazarların yanında yükseleceğine inanıyor. Uzmana göre Bitcoin yardımı 18.500 dolara yakın tuttu ve şu anda bu seviyelerden kurtulmaya çalışıyor. Analist, önemli olanın 18.500 doları elde tutmanın önemli olduğuna işaret ediyor. Yazım sırasında BTC, 19.400 dolar seviyelerinden el değiştiriyor.

Öte yandan Van de Poppe’a göre, Ethereum 1.200 dolarlık seviyeyi tutmaya devam ediyor. Analiste göre lider altcoin’de 1.425-1.450 doların test edilmesi gerekmekte. Ardından yükseliş başlayabilir. Son olarak Van de Poppe, LINK’in daha büyük bir sıçramadan önce kısa vadeli düzeltme yaşayacağını belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.