Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

Connectome Nedir? CNTM Ne İşe Yarar?

0 2

Connectome nedir? Connectome, yapay zekâ (AI), VR ve Blockchain gibi teknolojileri birleştiren yeni nesil bir platformdur. kriptohaberbulteni.com olarak bu makalede Connecttome nedir, ne sunar, CNTM coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi sık sorulan soruları yanıtladık. Gelin yapay zekâ alanında devrim yaratmayı amaçlayan bu projeyi birlikte inceleyelim.

Connectome nedir?

Connectome, insan benzeri AI asistanını “Virtual Human Agent” (VHA) yaratmak amacıyla ortaya çıkan bir teknoloji platformudur. Bunu yapmak için yapay Zekâ (AI), akıllı NPC teknolojisi, Blockchain ve toplum bilimlerinden yararlanır. Proje bu şekilde AI asistanının çok çeşitli konularda uzmanlaşabilmesini sağlamayı hedefler. Buna göre VHA’lar, kişisel asistan veya şirketlerin sistemlerinde kullanılabilmektedir. Ayrıca, sağlık hizmetlerine yardımcı olma ve insan-teknoloji iletişiminde fayda sağlayabilmektedir.

Aslında Connectome, insan-teknoloji arasındaki birlikteliği güçlendirmeyi amaçlar. Web sitesine göre proje, “insanların yapay zekâ teknolojisinden korkmadığı bir gelecek” yaratmak istemektedir. Buna göre platform, çeşitli teknolojilerden yararlanarak insanlarla iletişim kurmakta çok daha başarılı robotlar üretmektedir. Platform, Ethereum üzerine inşa edilmiştir ve tüm VHA’lar Blockchain temelli bir şekilde çalışır. Bu arada, Connecttome’nin CNTM isimli yerel bir kripto para birimi de mevcuttur.

Connectome ne sunar?

Connectome, yapay zekâ oluşturmak için kullanılabilen bir yazılım geliştirme kiti (SDK) sağlar. Bu kit ile oluşturulan yapay zekâlar insanlara benzer şekilde karar alma özelliğine sahiptir. Yani kullanım durumları çeşitlidir. Örneğin, oyun yaratıcıları durumsal yapay zekâ olarak çalışacak algoritmalar tasarlayabilmektedir. Bu algoritma, oyun içi karakterlerin tasarlanmasında fayda sağlama potansiyeli taşır. Ayrıca Connectome içerisinde kişiler ve şirketler, yapay zekâ asistanları (VHA’lar) üretebilmektedir.

Yapay zekâ asistanları, Blockchain ve AR/VR teknolojisinden faydalanır. Yani gördüğü nesneleri analiz etme özelliğine sahiptir. Nesneleri algılar ve yüz ve konuşmaları tanırlar. Yapay zekânın öğrendiği tüm bilgiler Blockchain ağında saklanır. Bu şekilde güvenli ve merkeziyetsiz makine öğrenimi mümkün hale gelir. Bu arada yazılım geliştiricileri, Connectome Market aracılığıyla, oluşturdukları algoritmaları ve yapay zekâları satabilmektedir.

CNTM coin nedir? Ne işe yarar?

CNTM coin, Connectome platformunun yerel kripto para birimidir. Ethereum tabanlı bu ERC-20 tokeni ağ için motor görevi görür. Örneğin, geliştiricilerin algoritma oluşturmak için CNTM coin ile ödeme yapması gerekir. Akıllı sözleşmeler gibi yeni nesil teknolojik ürünlerden faydalanmak için CNTM harcamak zorunludur. Bununla birlikte CNTM coin, platformun pazarı aracılığıyla algoritma ve VHA satın almada ana ödeme yöntemidir.

Connectome nedir? CNTM coin nasıl alınır?

Connectome projesi ile ilgilenen yatırımcılar CNTM satın almanın yollarını aramaktadır. Mevcut olarak CNTM coin, yalnızca bir kripto para borsasında listelenmektedir. Bu borsa OKX’tir. Tokeni satın almak isteyen yatırımcıların OKX borsasına üye olması ve hesabını doğrulaması gerekir. Ardından cüzdanlarına para yatırarak, bakiyelerine bağlı miktarda CNTM coin satın alımı yapabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.