Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

Binance’den Terra Classic (LUNC) İçin Önemli Hamle! Tarih Ne?

0 3

En büyük merkezi kripto para borsası, merakla beklenen Terra Classic (LUNC) yakma karını açıkladı.

Terra Classic yatırımcılarının beklediği haber geldi

Çinli bir kripto uzmanı ve gazeteci olan Colin Wu, Binance’in LUNC işlemlerinde yakım uygulamasına yaklaştığını söyledi. İşlemlerden yüzde 1,2’lik yakım uygulaması, Binance (BNB) tarafından iki aşamada uygulanmaktadır. Wu, Twitter’dan analizlerini paylaştığı esnada, Binance, her işlemden %1.2 oranında token yakacağını doğruladı. Uzman daha sonra bir tweet’ten duyuruyu takipçilerine aktardı:

Binance: Katılım hesapları Binance’de tutulan toplam LUNC’nin %25’ine ulaştığında, LUNC işlemleri yaptıklarında tüm isteğe bağlı traderlar için %1,2 vergi tahsil etmeye başlarız. %50’ye ulaşıldığında, tüm LUNC işlemleri için %1,2 yakımı uygulayacağız.

CZ’nin önerdiği plan uygulanacak

Blog yazısında CZ, yakımın uygulanıp uygulanmayacağına karar vermek için üç aşamalı bir plan sundu. Planın ilk adımı, LUNC vergi yakma için bir katılım düğmesi uygulamaktır. Bu LUNC sahipleri tarafından görülebilir ve her işlemde LUNC’lerinin %1,2’sini yakmak isterlerse onu açabilirler. Vergi yakmayı uygulamayı seçen kullanıcı sayısı Binance’de tutulan toplam LUNC’nin %25’ini aşarsa, borsa ikinci adıma geçecek ve katılmayı seçen tüm kullanıcılar için %1,2 vergi yakımı talep edecek. Bu yakma yalnızca tokenlerini yakmak isteyenler için geçerli olacaktır. CZ, bu adımın gerekliliğini şu sözlerle açıkladı:

Bu, LUNC sahibi olmayan kişilerin oyları etkilemesini engelliyor. Ayrıca, erken benimseyenlere, fazladan %1,2 ödeyen sadece birkaç kişi olmadıkları konusunda gönül rahatlığı veriyor. Vergi sadece %25 yetersayı ile devreye giriyor. Bu, onları daha kolay katılmaya teşvik etmelidir

Son olarak, kaydolan kullanıcı sayısı Binance’de tutulan toplam LUNC’nin %50’sini aşarsa, planın üçüncü adımı, Binance içindeki tüm LUNC işlemlerinde gas uygulamak için başlatılacaktır. CZ, 1. adımın tamamlanmasından sonraki bir ay içinde ikinci adımda gereken %50’ye ulaşılmazsa, katılım düğmesinin tamamen kaldırılacağı sonucuna varmıştır.

LUNC ‘yakma vergisi’ nedir? Terra Classic için neden önemli?

kriptohaberbulteni.com‘dan takip ettiğiniz üzere, LUNC ve USTC alım satım ve transferlerine %1,2 vergi getirilmesi, Terra tarafından desteklenen stablecoin’e olan ilgiyi ateşledi. LUNC’yi deflasyonist yapmak ve riskleri azaltmak için “yakma vergisi” uygulandı. Bu da Terra Classic’in tokenomiklerinin (LUNC) öngörülebilirliğini arttırmaktadır. Terra (LUNA) çöküşünden sonra, iki yeni token, Terra Classic (LUNC) ve TerraClassicUSD (USTC) piyasaya sürüldü. Başlarda ilgi görseler de, yatırımcılar hala Terra token’lerine endişe ile yaklaşıyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.