Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

LUNA Mucidi, Bu Altcoin’i Gizemli Cüzdanlara Taşıyor!

0 12

Terraform Labs’ın kurucusu ve CEO’su Do Kwon, son zamanlarda kendisini yasaların odağında buldu. Mayıs ayındaki Terra (LUNA) fiyaskosunun ardından 31 yaşındaki yazılım geliştiricisi, durumu ele alma şekli nedeniyle eleştiri aldı. Bununla birlikte, kendisi hakkında yakın zamana kadar hiçbir resmi tutuklama emri yoktu. Şimdi, son raporlar, Kwon’un fonlarını gizlice hareket ettirdiğini gösteriyor. İşte detaylar…

LUNA mucidi fonları gizlice hareket ettiriyor

kriptohaberbulteni.com olarak da bildirdiğimiz gibi algoritmik stablecoin UST’nin çöküşü, genel kripto piyasasını 40 milyar dolarlık düşüşe sürüklemişti. Kwon ise daha çok durumu ele alışındaki sıkıntılarla tepki çekti. Son zamanlarda ise yasal alanda manşet oluyor. Son haberlere gör Kwon, fonlarını gizli bir şekilde harekete geçiriyor. Çünkü taraftarlar Kwon’un “firari hayatını” finanse etmesi gerektiğine inanıyor.

Gelişmeyi, bir Blockchain savunucusu ve Hansung Üniversitesinde Yardımcı Doçent olan Jaewoo Choo vurguladı. Choo, Salı günü bir tweet’te işlem ayrıntılarını paylaşarak, “Do Kwon az önce 250 bin USDC’yi gizemli bir hesaba taşıdı” dedi. Etherscan’dan alınan verilere göre, Kwon’a ait 0xda44200196cfb3416bf011eed608f354804337ba adresi, dün sabah 250 bin dolar değerindeki USDC’yi bilinmeyen bir cüzdana aktardı.

Cüzdanda 31 milyon dolarlık USDC ve ETH var

Transferin ardından, cüzdanın yayın tarihi itibariyle 31 milyon doların üzerinde USDC ve ETH bakiyesi olduğu göze çarpıyor. İşlem, kripto topluluğunda tepkilere yol açtı. Özellikle, ünlü Terra muhbiri FatMan konuya yönelik yorumlarını paylaştı. FatMan, “Kaçak yaşamak zorlu olmalı. Ana hesapları izleniyor mu?” diye tweet attı.  Ayrıca cüzdanın bakiyesi olarak hala 30 milyon doların üzerinde olduğunu vurguladı ve topluluğa Do Kwon’un herkesi inandırdığı kadar fakir olmadığını bildirdi. FatMan, şunları söyledi:

Açık olmak gerekirse, bu sadece kişisel bir cüzdan. Nakit ödemelerin büyük çoğunluğu gölge cüzdanlar değil, TFL ile belirtilen hesaplar aracılığıyla gerçekleşti. Bu nedenle bu miktar büyük olasılıkla devede kulak kalıyor.

Do Kwon Haziran ayı sonlarında Wall Street Journal ile yaptığı bir röportajda Terra fiyaskosunda neredeyse tüm parasını kaybettiğini söylemişti. WSJ röportajından önce Kwon, Terra çöküşünden sonraki ilk röportajında ​​Terra projesinde büyük bahse girdiğini ve kaybettiğini belirtti. Cüzdan bakiyesi ve FatMan’in son iddiaları, Kwon’un açıkladığından daha fazla paraya sahip olabileceğini gösteriyor. Ek olarak, son zamanlardaki para ihtiyacı, onun kaçak olabileceği inancını körükledi.

Güney Koreli yetkililer, Kwon’u yalanladı

Bildirdiğimiz gibi, Güney Koreli yetkililer Kwon’un kendileriyle işbirliği yaptığına dair iddialarını çürüttü. Yetkililere göre, Singapur polisi Kwon’un artık ülkede olmadığını doğruladı. Yani açıklamalarına göre Terra patronu şu anda “kanundan kaçıyor”. Bu açıklamalar, Kwon’un ilgili makamlarla işbirliği yapmaya istekli olduğu yönündeki iddialarını takip ediyor. Yetkililer, Kwon’u yakalama çabalarının bir parçası olarak savcılar, Interpol’den kırmızı bülten uyarısı istediler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.