Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

xSigma Nedir? SIG Coin Ne İşe Yarar?

0 6

xSigma nedir? xSigma, halka açık bir şirket tarafından desteklenen, Ethereum tabanlı merkeziyetsiz bir stablecoin borsasıdır. Bu makalede xSigma nedir, ne sunar, SIG coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. kriptohaberbulteni.com olarak, okurlarımız için hazırladık. Gelin bu DEX’i birlikte inceleyelim.

xSigma nedir?

xSigma, Ethereum Blockchain üzerine kurulu merkeziyetsiz bir stablecoin borsasıdır. Aynı zamanda halka açık bir şirkettir. Bu merkeziyetsiz borsa (DEX), çeşitli stablecoin’lerin güvenli ve basit bir şekilde ticaretinin yapılmasına olanak tanır. Bir kripto cüzdanına sahip herhangi bir kişi xSigma üzerinde 3 stablecoin projesi arasında işlem yapabilmektedir. Ancak proje, Ethereum üzerine kurulu olduğu için cüzdanın Web3 ve ETH uyumlu olması gerekmektedir.

xSigma ne sunar?

xSigma içerisinde kullanıcılar stablecoin ticareti yapabilmektedir. Mevcut olarak proje DAI, USDT ve USDC stablecoin’lerini desteklemektedir. Bunun yanında kullanıcılar, merkeziyetsiz borsaya (DEX) likidite sağlayarak ödüller de kazanabilmektedir. DEX’e DAI, USDT veya USDC varlıklarını depozito olarak yatıran kullanıcılar, en iyi ödül oranlarından yararlanır. Yani stablecoin staking yaparak token ödülleri kazanmak mümkündür.

DeFi’de stablecoin alanındaki zayıflığı gören xSigma, bu açığı kapatmayı hedeflemektedir. Projenin Ethereum üzerine kurulu bir merkeziyetsiz uygulama (dApp) olması, benimsenmesine fayda sağlamaktadır. Buna ek olarak DEX, tamamen merkeziyetsiz bir şekilde yönetilmektedir. Kullanıcılar, platformun yönetiminde söz sahibidir. Kullanıcılar platformun DAO’sunda ödül oranlarında değişim veya yeni stablecoin listeleme gibi kararlarda oy kullanabilmektedir.

SIG coin nedir? Ne işe yarar?

SIG coin, xSigma platformunun yerel tokenidir. Bu token, Ethereum üzerinde ERC-20 akıllı kontratıyla oluşturulmuştur. SIG, xSigma borsası ve DeFi platformu içerisinde birçok kullanım durumuna sahiptir. Bunlar arasında DAO’ya katılım başta gelir. SIG sahipleri, tokenleri vasıtasıyla DAO’ya katılarak platformun yönetiminde söz sahibi olur. Bu alınan kararlarda oy kullanma, teklif verme ve avantajlardan yararlanmayı kapsar.

Bununla birlikte SIG coin, platformda stablecoin stake eden kişileri ödüllendirmek için kullanır. Kullanıcılar, stablecoin’lerini depozite olarak xSigma’ya yatırarak platforma likidite sağlar. Karşılığında ise SIG coin ödülleri kazanırlar. Ayrıca, kullanıcıların DEX üzerinde ticaret yaptıklarında ödedikleri gas ücretlerinden belli oranda pay alırlar. xSigma dışındaki bazı platformlarda da SIG coin avantaj sağlar. Bu platformlarda SIG sahiplerinin ödedikleri gas ücretlerinin bir kısmı iade edilir.

xSigma nedir? SIG coin nasıl alınır?

xSigma projesiyle ilgilenen kullanıcıların SIG coin sahibi olabileceği bazı platformlar mevcuttur. Bu platformlar PancakeSwap ve UniSwap merkeziyetsiz borsalarıdır. SIG coin satın almak için bu borsalardan birine erişmeleri, üye olmaları ve hesaplarını doğrulamaları gerekmektedir. Bu işlemleri tamamlamalarının ardından cüzdana para yatırarak, SIG coin için alım emri verilebilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.