Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

Cardano Mucidi Şaşırttı: Bu Altcoin Zenginler İçin!

0 12

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Merge’e rağmen Ethereum Blockchain’de büyük bir soruna dikkat çekiyor. IOG kurucusu ayrıca, Ethereum stake edenlerin aksine Cardano stake edenlerin zengin olması gerekmediğini söylüyor.

Cardano kurcusu: Ethereum, kriptonun Hotel California’sı

IOG kurucusu Charles Hoskinson, Ethereum’un Proof-of-Work’tan (PoW) Proof-of-Stake’e (PoS) geçişiyle ilgili görüşlerini paylaştı. PoW ile karşılaştırıldığında, PoS ağı bir Blockchain’i desteklemek için daha az enerji gerektiriyor. Yakın tarihli bir tweet’te Hoskinson, popüler ağın kurucularından biri olmasına rağmen Ethereum’u kriptonun Hotel California’sı olarak gördüğünü söyledi.

Hoskinson, Kraken borsasının, kullanıcıların Şanghay yükseltmesine kadar stake edilen Ethereum tokenlerini geri çekmelerini engellediğinin ortaya çıkmasının ardından bu yorumları yaptı. Şangay yükseltmesi, Ethereum’un bir sonraki planlı yükseltmesi. Ayrıca, Merge’den en az altı ay sonrasına kadar olmayacak. Kraken’in müşteri desteği, bu kısıtlamadan onların değil, Ethereum Blockchain’in sorumlu olduğunu söylüyor.

Cardano kurucusu, Ethereum’un son PoS geçişi hakkında kısa bir süre içinde ikinci kez yorum yaptı. Hoskinson, önceki yorumunda PoS protokolünü uygulamanın daha iyi bir yolu olduğunu söyledi. Ardından, kullanıcıların ADA’larının Cardano PoS nedeniyle kilitlenmediğini, çünkü stake işleminin kullanıcılar cüzdanlarından çıkmadan gerçekleştiğini ve istedikleri zaman paralarını çekebileceklerini ekledi. Hoskinson’ın Hotel California benzetmesi, Eagles grubunun klasik şarkısı “The Hotel California”ya gönderme.

Şarkının sözlerinin bir kısmı, “hepimiz sadece kendimizin tutsağıyız” diyor. Şaşırtıcı bir şekilde, Twitter kullanıcısı StakeWithPride, tweet dizisinde ETH para çekme işlemleri için tahmini bir zaman planı olmadığını yorumladı. Ayrıca Ethereum, para çekme işlemlerinin Şanghay için planlandığını resmen belirtmedi.

Amacını kanıtlamak için discord kanalından bazı ekran görüntüleri ekledi. Serveth Support’un kurucusu Micah Zoitu, Şanghay yükseltmesinden sonra ETH çekilmesiyle ilgili söylentileri başlatanın Borsalar olduğunu söyledi. Yine de Zoitu, Ethereum’un yatırımcılara ‘2024’te değil, 2023’te çekilmesine’ izin vermesinin bu aşamada çok önemli olduğunu söyledi.

“ADA stakerları, ETH stakerları gibi zengin olmak zorunda değil”

Ayrı bir ekran görüntüsünde StakeWithPride, Zoitu ile tartışmasını paylaştı. Zoitu, Ethereum stakerlarının ETH’lerini hemen geri çekmeyi göze alabileceklerini, ancak daha sonra bekleyebileceklerini açıkladı. Zoitu’ya göre, Ethereum stakerları varlıklı ve maliyetli özel donanım satın alacak kaynaklara sahipler.

Dolayısıyla burada öncelik, stakerların ihtiyaçları değil, kullanıcıların ihtiyaçları. Hoskinson ayrıca ikilinin tartışması hakkında yorum yaptı. Bu sefer de Cardano stakerlarının sıradan insanlar olduğunu söyledi. Cardano stake etmek için zengin olmaları gerekmediğini kaydetti. Hoskinson, bunun Cardano ve Ethereum arasında çok önemli bir fark olduğunu yineledi.

kriptohaberbulteni.com’dan takip ettiğiniz üzere Hoskinson, bu tartışmalara yabancı değil. Haftanın başlarında, Ethereum’un PoS anahtarının, herkesin tüm PoS ağlarının Ethereum’un PoS’sine benzer şekilde çalıştığını varsayacağı bir dönemin başlangıcını işaret ettiğini de tweetledi. Bitcoin maxisinin Cardano’ya saldıracağını ve tüm Ethereum sorunlarını Cardano’nun olarak etiketleyeceğini ekledi.

Bununla birlikte, Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Cardano kurucusuna, kripto alanındaki birçok kişi PoS ve PoW arasında ayrım yapamadığı için tweet’i hakkında endişelenmemesi gerektiğine dair güvence verdi. Sadece anlıyormuş gibi yaptıklarını ileri sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.