Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

XELS nedir? XELS Coin Ne İşe Yarar?

0 8

XELS nedir? XELS, iklim değişikliği ile mücadele etmek için karbon kredileri ve NFT varlıklarını birleştiren bir Blockchain platformudur. kriptohaberbulteni.com olarak bu makalede XELS nedir, ne sunar, XELS coin nedir, nasıl alınır gibi sık sorulan soruları yanıtladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

XELS nedir?

XELS, dünya çapındaki karbon emisyonlarını azaltarak daha yeşil bir gezegen yaratmayı amaçlıyor. Bunu ise Blockchain teknolojisi, karbon kredileri ve NFT varlıkları ile yapmayı hedefliyor. Buna göre platform, kullanıcılarına karbon kredisi dağıtıyor. Genel olarak karbon kredileri, ağaç dikmek veya güneş ve rüzgâr enerjili altyapı inşa etmek gibi sera gazı emisyonlarının neden olduğu sertliği aktif olarak azaltan projeleri finanse etmek için kullanılıyor.

Bununla birlikte bu kredi türü, 1990’larda ortaya çıktığından beri sürekli olarak dolandırıcıların hedefi oluyor. İşte XELS tam bu problemi çözmeyi hedefliyor. Proje, Blockchain’in dağıtık defter teknolojisi sayesinde bu kredileri NFT olarak sağlıyor. NFT’ler ile, kredinin sahipliği ve tutarı Blockchain’de kayıt altına alınıyor. Bu kayıtlar değiştirilemiyor ve hack saldırısına uğramıyor. Böylece XELS, daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde karbon emisyonu kredilerine imkân tanıyor.

Proje ne sunuyor?

XELS Platformu, Japonya ve Avustralya’dak gerçek karbon miktarını haritalıyor ve ölçüyor. Bunu ise en son uydu görüntülerini ve yapay zekayı kullanan şirketlerle iş birliği ile yapıyor. XELS’in kurumsal Blockchain ağı, işletmeler ve bireylerin küresel karbon denkleştirme piyasalarıyla iletişim kurmalarına olanak tanıyor. Bunu ise, basit, uygun maliyetli ve enerji verimli bir altyapı sağlayarak yapıyor.

XELS platformunun en güçlü özelliklerinden biri, projelerin tek bir işlemde sonsuz miktarda dijital karbon kredisi NFT’leri oluşturma yeteneğidir. Bu da çoklu Blockchain işlemleriyle ilişkili enerji kullanımını azaltırken gas ücreti gibi konularda tasarruf sağlıyor. Buna göre, XELS’in dijital karbon NFT’leriyle alan daha güvenli ve uygun maliyetli bir hale geliyor. Ethereum tabanlı Blockchain projesi, XELS isimli bir yerel kripto para birimi de kullanıyor.

XELS coin nedir? Ne işe yarar?

XELS coin, XELS platformunun yerel kripto para birimidir. Bu ERC-20 tokeninin ağ içerisinde birçok kullanım durumu yer alıyor. Kullanım durumlarının başındaysa NFT basım ücreti geliyor. Buna göre kullanıcılar, ayırmak istedikleri karbon miktarına eşit bir özel karbon ofset NFT’si basmak için 10 ton karbon başına bir XELS tokeni yatırıyor. Ofset destekli NFT yakıldıktan sonra, XELS tokenlerinin kilidi açılıyor. Bu bakımdan ağ Proof-of-Stake mekanizmasıyla çalışıyor.

Ayrıca XELS, platformunda her NFT yakımının ardından resmi bir sertifika düzenliyor. Böylece, tutulan karbon miktarının kanıtını sağlıyor. Şimdi altcoin, bir NFT pazar yeri oluşturmayı hedefliyor. Bu şekilde, karbon denkleştirme NFT’lerinin basılması için bir platform sunacak.

XELS nedir? Nasıl alınır?

XELS coin mevcut olarak birkaç kripto para borsasında listeleniyor. Bu borsalar sırasıyla MEXC, Gate.io ve BitGlobal. İlgili yatırımcıların listeleme yapan bir borsaya üye olması ve hesaplarını doğrulaması gerekiyor. Ardından, cüzdanlarına XELS paritelerine uygun bir varlık yatırarak tokeni satın alabiliyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.