Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

Ubiq Nedir? UBQ Ne İşe Yarar?

0 6

Ubiq, Ethereum ekosisteminden tamamen ayrı bir şekilde çalışan Ethereum sert çatalıdır. Bu makalemizde kriptohaberbulteni.com olarak “Ubiq nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Ubiq nedir? UBQ ne işe yarar?

Ubiq, Ethereum Blockchain’in biraz değiştirilen bir sürümünü çalıştırmaktadır. Aynı zamanda akıllı sözleşmeler ve DApp’ler için Ethereum Sanal Makinesi’ni uygulamaktadır. Ubiq, kararlılığa, metodik ve hatasız yükseltmelere öncelik vermektedir.

Ayrıca bu durum sürekli değişen bir platformun teknoloji riski oluşturduğu için kurumsal uygulamalar için önemlidir. Ubiq akıllı sözleşmelerini kullanan şirketler, yeni yükseltmeler üretime girdiğinde sözleşmelerinin düzgün şekilde çalışmaya devam edeceğinden emin olabilme avantajı sağlamaktadır.

Ubiq’in faydaları nelerdir?

Ubiq, Ethereum Blockchain’den sert bir şekilde çatallanmıştır. Aynı zamanda kodu, fikir birliği seviyesine kadar değiştirilmiştir. Bununla birlikte, işlevselliği hala ana Blockchain Ethereum’a benzemektedir. Ubiq platformu, ETH Blockchain’e yaptığı gibi akıllı sözleşmelerin oluşturulmasını ve yürütülmesini kolaylaştırmaktadır.Ubiq platformu, ortalama blok süresi 88 saniye olan bloklar oluşturup, UBQ madenciliğine izin vermektedir. Ubiq Blockchain blokları oluşturmak için Dagger Hashimoto algoritmasıyla bir PoW fikir birliği kullanmaktadır. Aynı mekanizma ETH Blockchain tarafından da kullanılmaktadır. Bununla beraber DAG boyutunun büyümesi, daha uzun blok süreleri ile azalmaktadır. Bu alt uç grafik kartlarının 6 yıldan uzun bir süre madencilik yapmasına izin vermektedir.Flux zorluk algoritması, önceki Ethereum çatallarında bulunan sorunlara çözüm olarak oluşturulan Ubiq Ağı tarafından geliştirilmiştir. Spesifik bir problem, hash oranını dinamik olarak ayarlamak için verimli zorluk ayarlama algoritmasının olmamasıdır.Ubiq kodundaki değişiklikler, Flux zorluk algoritmasının ortalama 88 saniyelik blok süresine ulaşmasını sağlamaktadır. Algoritma, son iki saat içinde hash rate zaman damgalarındaki değişiklikleri analiz ederek bunu başarmaktadır.

UBQ projesini benzersiz kılan nedir?

Bitcoin’in tam aksine, Ubiq’in işlevselliği eşler arası işlemlerle sınırlı olamamaktadır. Ubiq platformu içerisinde işlem ücretlerinin ödenmesi için kullanılmaktadır. UBQ projesi Ethereum’a dayanmasına rağmen, yerleşik bir para politikası aracılığıyla UBQ’nun enflasyon oranını kontrol etmektedir.

Ubiq Blockchain’e dayalı merkezi olmayan uygulamaların DeFi oluşturulmasını kolaylaştıran bir platformdur. Ubiq’in sahip olduğu bir diğer önemli fark ise 88 saniyelik sabit blok süresini koruyan benzersiz Flux zorluk ayarlama algoritmasıdır.

Ubiq nedir? UBQ nasıl satın alınır?

UBQ ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; Bittrex, Cryptopia, Upbit ve LiteBit.eu’dur. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz UBQ listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca UBQ seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.