Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

Vibe Coin Nedir? VIBE Ne İşe Yarar?

0 11

Vibe Coin nedir? Vibe Coin, oyun, eğlence, VR, NFT ve dApp’ler için çeşitli hedefleri bulunan bir Blockchain projesidir. Bu makalede Vibe Coin nedir, ne sunar, VIBE nedir, ne işe yarar gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. kriptohaberbulteni.com olarak, sizin için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Vibe Coin nedir?

Vibe Coin, 2017’deki ICO patlamasında ortaya çıkan kripto para ve Blockchain projelerinden biridir. Misyonu, temelde aynı dönemde ortaya çıkan Decentraland ve CEEK VR’a benzer. Buna göre Vibe, oyun ve eğlence temelli, Blockchain ve artırılmış gerçeklik (VR) teknolojilerini birleştiren bir proje olarak ortaya çıkmıştır. Platform, kullanıcıların canlı konserlere katılmalarına ve VR aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki sevdikleriyle buluşmalarına izin vereceğini söylüyordu.

Ayrıca, Ethereum Blockchain’in getirdiği piyasa hizmetlerini sunmayı hedefliyordu. Ancak belirli şeyler görünüşe göre ters gitti. Vibe Coin, NFT çılgınlığını takiben son yıllarda kendisini bir NFT pazarı olarak yeniden markalaştırdı. Ancak yine de başlangıçta bir VR teknolojisi olarak piyasaya sürülmesinin etkilerini hâlâ yaşıyor.

Proje ne sunuyor?

Vibe Coin, 2019’da Vibe or Die adlı bir FPS oyunu başlattı. Oyun, VR teknolojisini kullanmıyordu ve tamamen proje tarafından geliştirilmedi. Bu, oyundaki öldürmelerinize bağlı olarak token kazanma ve kaybetme imkânı bulduğunuz bir oyun. Ayrıca, VR gözlükler için değil, bilgisayarlar için çıktı ve oynaması tamamen ücretsizdi. Yani Vibe, vaat ettiği Blockchain ve VR hedeflerinin birçoğunu kullanıcılarına sunmadı.

Aslında Vibe Coin, İlk vaatlerini yerine getiremeyen çoğu kripto para projesine benziyor. Ekip, oyunun ardından vizyonlarını baştan yarattı ve NFT’lere döndü. Aslında NFT piyasası o dönemde çok fazla gündemdeydi. Bu nedenle ekip, daha kolay ve daha kârlı bir pazar haline gelen NFT’leri yeni hedef olarak görmüş gibi duruyor. VibeHub’ın bir NFT pazarı ve bir NFT müzayede evi için planları var. Ayrıca, atomik swap ve çok zincirli işlemleri destekleyen bir yan zinciri de bulunuyor.

VIBE nedir? Ne işe yarar?

VIBE, Vibe Coin projesinin yerel kripto para birimidir. ERC-20 tabanlı bu kripto para, Vibe’ın sunduğu birçok özellik ve üründe kullanılıyor. Örneğin, projenin FPS oyunu içerisinde VIBE kazanabiliyor ve kaybedebiliyorsunuz. Bunu ise oyundaki başarınız ve rakiplerinizi yenmeniz belirliyor. NFT varlıklarını satın almak için de müzayedede veya pazarda VIBE ile ödeme yapmanız gerekiyor.

Bununla birlikte, VibeNet içerisinde NFT ve dApp geliştirmek için akıllı sözleşmeleri çalıştırmanız gerekiyor. Bunu ise VIBE ile yapıyorsunuz. Son olarak VIBE sahipleri, oyun düğümlerine sponsor olarak, pasif gelir elde edebiliyor. Platformun web sitesine göre, sponsor olunan düğümde ödenen tüm işlem ücretlerinin %50’sini alıyorsunuz.

Vibe Coin nedir? VIBE nasıl alınır?

Vibe Coin, 2017 yılında piyasaya çıkıp patlama yaptığı dönemde Binance bile tokeni listelemişti. Ancak zamanla proje, çoğu borsadan delist edildi. Mevcut olarak VIBE’a erişebileceğiniz yalnızca bir borsa mevcut. Bu borsa: HitBTC. Eğer VIBE’ı satın almak istiyorsanız öncelikle HitBTC’ye üye olmalı ve hesabınızı doğrulamalısınız. Ardından cüzdanınıza VIBE paritelerine göre bir varlık yatırarak tokeni satın alabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.