Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

LUNA Çöküşünü Bilen Efsane, Bu Altcoin’i Açığa Satıyor!

0 15

Terra (LUNA)’nın geleceği hakkında Do Kwon’a karşı 10 milyon dolarlık bir bahis kazanan Gigantic Rebirth, şimdi tokenı bir kez daha açığa satıyor. Şimdi LUNC olarak bilinen coin, Terra ekosisteminin çöküşünün ardından 0,000000999967 dolara düştü. Ancak şimdi, dipten bu yana yüzde 33,565 arttı. İşte detaylar…

Balina, LUNA Classic’in (LUNC) dirilişine karşı çıkıyor

kriptohaberbulteni.com olarak da bildirdiğimiz gibi Luna Classic, Mayıs ayında dip seviyesinden yüzde 33,565’ten fazla yükseldi. Tokenın parabolik koşusu, çöküşünden önce zaten Terra ekosistemini açığa satmış olan kripto balina Gigantic Rebirth’ün satış baskısı ile karşılanıyor. Bir kripto balinası, Luna Classic’in dirilişine karşı bahse giriyor. Twitter’da Gigantic Rebirth adıyla bilinen trader, 9 Eylül’de LUNC’yi açığa sattığını belirtti. Token fiyatı o sırada kabaca 0,0042 dolardaydı. Şu anda coin, 0,0033 dolardan işlem görüyor.

Bu, Gigantic Rebirth’ün coin’e karşı ikinci bahsidir. 14 Mart’ta, Terra’nın kurucusu Do Kwon’a karşı, LUNA fiyatının bir yıl içinde 92.4 doların altına düşeceği konusunda 10 milyon dolarlık bahse girdi. Tüm Terra ekosisteminin çöküşü neredeyse iki ay sonra gerçekleşti. Kullanıcının tweet’inde, 21.988.427.000 LUNC tokenı büyüklüğünde (9 Eylül’de yaklaşık 9.235.100 dolar değerinde) açığa satış pozisyonu gösteren bir ekran görüntüsü vardı. Daha sonraki bir tweet, pozisyonun LUNC tokenı başına ortalama 0,0048 dolar fiyatla açıldığını ortaya koydu.

Terra ekosisteminde neler olmuştu?

Terra’nın algoritmik stablecoin’i UST’nin tasarlanma şekli nedeniyle tüm ekosistem Mayıs ayı başlarında patladı. Altcoin’ler, hiperenflasyondan muzdaripti. Statista’ya göre, coin’in dolaşımdaki arzı 345 milyon tokendan 6.9 trilyona sıçradı. Bu da fiyatını düşürdü. LUNC, 13 Mayıs’ta 0,000000999967 dolara düştü. Bununla birlikte, coin’in fiyatı o zamandan bu yana yüzde 33,565’ten fazla arttı. Muhtemelen 0,01 dolara, hatta 1 dolara ulaşabileceği yönündeki spekülasyonları körükledi.

Bu tür fiyatlara ulaşmak, Luna Classic’in piyasa değerinin (şu anda 2,3 milyar dolar) Bitcoin’i geçmesi ve trilyonlarca dolara ulaşması anlamına gelir. Bu da, bu senaryonun pek olası olmadığını gösterir. Senaryo, Terra topluluğunun üyeleri tarafından Terra Blockchain’inde gerçekleştirilen tüm işlemlere yüzde 1,2’lik bir yakma ücreti yüklemek için öne sürülen belirsiz plana dayanıyor. Ancak, çoğu LUNC işlemi artık Binance, KuCoin ve Gate.io gibi merkezi borsalarda gerçekleşiyor. Binance, topluluğun önerdiği yüzde 1,2 vergisini uygulamayacağını zaten açıkladı. LUNC için fiyat tahmini sorulduğunda, Gigantic Rebirth, eski ABD başkan adayı Hillary Clinton’ın “Doğru: SIFIR” yazan bir gönderisini retweet etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.