Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

Bu Meme Coin’de Kritik Hata! SHIB, DOGE Etkilenir Mi?

0 20

Dogechain ekibi, “gereksiz para basımına” rağmen herhangi bir fon kaybına neden olmadığını vurguladı. Kritik hata, SHIB, DOGE veya meme coin’lerin namını bitirebilirdi.

Dogechain’de kritik hata, SHIB listede mi?

Dogechain, geliştiricilerin projenin köprü sözleşmelerinde kritik bir hata tespit etmesinin ardından işlemleri aniden durdurdu. İşlemler hafta sonu bir istismar riski altındaydı. Projenin geliştiricileri 10 Eylül’de bir hata tespit ettiler. Daha sonra blok oluşturmayı birkaç saat duraklattılar. 11 Eylül’de geliştirme ekibi, ağın devam eden bakımla bir kez daha yayında olduğunu söyledi. Hata, saldırganların köprü ağında serbestçe wrapped DOGE (wDOGE) basmasına izin verdi. Enflasyon yıkıcı sonuçlara neden olabilirdi…

Proje, ağının şu anda bir Proof-of-Authority (PoA) konsensüs mekanizması üzerinde çalıştığı gerçeğinin, ekibin “gereksiz wDOGE basımını” tersine çevirmesine izin verdiğini söyledi. Ekip, Proof-of-State (PoS) konsensüsüne geçiş için tamamen hazır olana kadar PoA kapsamında kalacağınıda sözlerine ekledi.

Dogechain, sorunun “istismar veya hack” yerine “iç hata” ile ilgili olduğunu belirtti. Ekip, halka hiçbir Dogecoin’in (DOGE) kaybolmadığı veya çalınmadığı konusunda güvence verdi. Muhtemelen Dogechain (DC) ve paketli Doge (wDOGE) tokenlerine atıfta bulunarak hiçbir “dahili fonun” kaybolmadığını da ekledi.

Bazı kaynaklar Dogechain’in gerçekten para kaybettiğini iddia ediyor

Bağımsız kripto araştırmacısı, saldırganın 9,7 milyon wDOGE (600.000 dolar) basmak için güvenlik açığından yararlandığını söyledi. Sözde saldırgan, 316.000 doları başka varlıklara dönüştürdü. Bu fonların bir kısmı Binance’e yatırılmış olabilir. Dogechain katkıda bulunan Roc Zacharias ie hırsızlığı reddediyor. Projenin “bir dahili hata ve hack olmadığını” belirtti.

Para kaybı olmadı. Burada önerdiğiniz gibi hiçbir şey köprülenmedi [veya] kaybedildi.

Bu inkarlara rağmen, 0x78F05… ile başlayan bir adresin Dogechain tarafından kara listeye alındığını görüyoruz. Ek olarak, Dogechain’in resmi olaylar hesabı, bu mint tersine çevrilmiş olsa bile, fonların bir noktada izinsiz basıldığını ima ediyor. Bu gerçekler, bir saldırganın başarılı bir şekilde hırsızlık yaptığını doğrulamaz. Ancak, bir kişinin fon kaybına yol açabilecek işlemler yaptığı görülüyor.

SHIB, DOGE ve diğer meme token’ler tehlike altıda mı?

Güvenlik açığının Dogecoin’i değil Dogechain’i etkilediği vurgulanmalıdır. İki projenin resmi bir ilişkisi yok. Dogechain, köprülü Dogecoin tokenlerinin merkezi olmayan borsalar ve NFT pazarları gibi yeni uygulamalarda kullanılmasına izin veren bir Katman 2 ağı kurmayı hedefliyor.

Ayrıca, yukarıda açıklanan güvenlik açığı, yakın zamanda bir başka popüler köpek temalı Blockchain projesi olan Shiba Inu token’ı etkileyen bir veri sızıntısıyla tamamen ilgisizdir. kriptohaberbulteni.com‘dan takip ettiğiniz üzere, piyasa zaten şu anda Fed’in açıklamalarıyla mücadele ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.