Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

THETA Nedir? THETA Ne İşe Yarar?

0 12

Theta, video akış (stream) için tasarlanan, Blockchain destekli bir ağ olarak tanımlanmaktadır. Bu makalemizde kriptohaberbulteni.com olarak “THETA nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

THETA nedir? THETA ne işe yarar?

Ağın yerel Token’i THETA’dır. Theta, video akışını merkezi yapıdan arındıran ve kullanıcılara daha uygun maliyetli, verimli ve daha adil bir platform olarak bilinmektedir. Theta ağı, Proof of Stake mekanizmasında çalışmaktadır. Ayrıca yüksek işlem hacminin güvenliğin adına, çok seviyeli bir BFT konsensüsünü de kullanan bir algoritmadır.

Projenin amacı nedir?

Projenin amacı; THETA aracılığıyla ağ içinde yönetim seçenekleri sunmaktır. Ayrıca THETA Token’ini önde gelen borsalarda farklı para birimleri ve video akış sektörünün mevcut durumunu kökten dönüştürebilmektir. Video akış sektörünün mevcut durumuyla sahip olduğu merkezileştirme, zayıf altyapı ve yüksek maliyetler etkenlerinin, kullanıcı deneyimlerindeki olumsuzlukları ortadan kaldırılmayı da istenmektedir.

Nasıl çalışır?

Theta platformunun tam kalbinde, karşılıklı iletişim kurabilen bir dizi düğümden oluşan bir ağ bulunmaktadır. Bu düğümler ağları birbirine bağlar. Daha sonra Theta tarafından sunulan bant genişliği paylaşım şemasının omurgasını sağlamaktadır. Ayrıca, Theta Blockchain, düğümlerin ilk etapta ağın bir parçası olmasına izin vermektedir.

Kullanım alanları neler?

THETA ağı, kullanıcıların video içeriklerini eşzamanlı şekilde izlemelerine imkan sunar. Ayrıca içeriği izleyen diğer kullanıcılara video gönderebilmek için Token ödülleri kazanmalarına da imkan sunar. Kullanıcılar video içeriklerini diğer kullanıcılara aktarmak ve Token ödülleri kazanmak için, yedek bant genişliğini ve bilg işlem kaynaklarını gönüllü kullanır. Kullanıcılar, herhangi bir telefon, bilgisayar, akıllı televizyon veya mobil cihaz aracılığıyla ağa katkı sağlayabilmektedir.

THETA Nedir? Nasıl satın alınır?

Şu anda THETA ile işlem yapılabilen borsalar; Binance, Gate.io, KuCoin, Huobi Global, Bithumb, Bitfinex ve Bybit’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz THETA listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca THETA Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.