Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

Bu Grafiğe Dikkat: Bitcoin Rallisi Başlıyor Mu?

0 18

Kripto para piyasaları, piyasa değeri ile en büyük coin olan Bitcoin fiyatındaki yükseliş ile kendine geldi. Peki, BTC’deki yükseliş devam edecek mi? Uzun zamandır beklenen ralliyi görecek miyiz? İşte bazı analistlerin yorumları…

CryptoQuant analisti, Bitcoin için önemli bir grafik paylaştı

Dün bir tweet’te CryptoQuant analisti Maartun, bir grafik paylaştı. Grafik, BaroVirtual tarafından hazırlanan bir Stablecoin Supply Ratio (SSR) şok momentumunu gösteriyordu. Analist, grafiğin olası bir dip fiyatı gösterecek bir satın alma sinyalini vurguladığına dikkat çekti. Maartun’a göre, grafiğin gösterdiği 11 satın alma sinyalinden 10’u son iki yılda büyük kârlara yol açtı. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bu grafik potansiyel bir dip sinyali veriyor… SSR Şok Momentumu net bir satın alma sinyali gösteriyor. Önceki iki yılda, gösterge 11 satın alma sinyali verdi ve bunlardan 10’u büyük karlarla sonuçlandı. Şu anda yine bir satın alma sinyali veriyor.

Balinalar, BTC’lerini borsalara taşımıştı

Maartun tarafından açıklandığı gibi, SSR tablosu, Bitcoin’in piyasa değerini tüm stablecoin’lerin piyasa değerine karşı ölçer. Analist, satın alma sinyalinin kusursuz olmadığını kabul ediyor. Ancak, önceki performanslara dayalı uygun risk yönetimi ile risk almaya değebileceğini belirtiyor. Bu sırada, kriptohaberbulteni.com olarak da bildirdiğimiz gibi Bitcoin zor bir hafta geçirdi. BTC, Salı ve Çarşamba günleri için 19 bin doların altına düştü. CryptoQuant’ın bu hafta öne çıkan haberlerine göre, cansız fiyat hareketleri eski balinalardan ve madencilerden yapılan satışlara bağlanabilir.

Çarşamba günü CryptoQuant tarafından bildirildiği üzere, 8 yıllık 15.000 BTC, on gün boyunca taşındı. Üstelik, bazıları borsalara girdi. Ek olarak, madencilik kârlılığı düşmeye devam etti. Bu nedenle madenciler likiditelerini iyileştirmek için BTC’lerini satmak zorunda kaldı.   Bu arada, dün Abram Chart tarafından yayınlanan bir CryptoQuant analizinde analist, Bitcoin için daha fazla olumsuzluk olabileceğini kaydetti. Analiste göre, türev borsalara artan arz girişi sorunlu bir durum. Çünkü satıcılar, kapsamlı makroekonomik koşullar göz önüne alındığında artan kaldıraçla fiyatı kolayca aşağı çekebilir.

BTC yükselişe geçiyor mu?

BTC, haftayı 21.500 doların üzerinde kapatma olasılığı ile karşı karşıya. FxPro Financial Services analisti Alexander Kuptskevich’e göre BTC’deki yükseliş kısa vadeli bir değişim. Analist, “haftayı mevcut veya daha yüksek seviyelerde kapatmak bir yükseliş işareti. Ancak daha önce yükselişe geçmek için erken olacaktır,” diyor.  Analist ayrıca kripto para piyasasının toplam değerinin 1 trilyon doları geçmesine dikkat çekti. Bu seviyenin üzerinde, en azından haftanın sonuna kadar kalmamız gerektiğini savunmakta. Şu anda, haftanın bitmesine saatler kaldı ve toplam kripto para piyasasının değeri 1.11 trilyon dolar civarında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.