Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

Student Coin Nedir? STC Ne İşe Yarar?

0 15

Student Coin nedir? Student Coin, kullanıcıların kişisel tokenlerini kolayca oluşturmasını sağlayan bir Blockchain projesidir. Bu makalede Student Coin nedir, ne sunar, STC nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık.

Student Coin nedir?

Student Coin, kullanıcıların (hem kuruluşlar hem de bireyler) özel tokenlerini ve NFT’lerini tasarlamasına, oluşturmasına ve yönetmesine olanak tanır. NFT’lerin yanı sıra oluşturulan tokenler DeFi, Web 3.0 gibi çeşitli konseptlere sahip olabilmektedir. Student Coin üzerinde oluşturulan tokenler, öncelikle üniversite eğitimlerini finanse etmek için kullanılır. Öğrenim ücretleri genellikle öğrenciler için büyük bir yüktür. Bu nedenle proje, bu sorunu çözmek için DeFi ve Blockchain teknolojisini kullanmayı amaçlar.

Student Coin ne sunar?

Student Coin platformu içerisinde öğrencinin tek yapması gereken, merkeziyetsiz bir token oluşturmak ve ardından en iyi üniversitedeki eğitimini finanse etmek için kredi almaktır. Öğrenci mezun olduktan sonra maaşının bir kısmıyla krediyi ödemek zorundadır. Platformun amacı, kullanıcıların kişiselleştirilmiş tokenlerini bir sosyal medya platformu kadar kolay kontrol etmelerini sağlamaktır. Student Coin’in 2021’deki ICO’su büyük bir başarıydı. O dönemde proje, 28 milyon dolar piyasa değeri kazanmıştı.

STC nedir? Ne işe yarar?

STC, Student Coin projesinin yerel kripto para birimi. Bu kripto para öğrencilerin öğrenim kredisi almasını ve kolayca token oluşturmasını sağlar. Kullanıcıların token oluşturmak için ödemesi gereken tüm masrafları STC ile ödemesi gerekir. Bununla birlikte kullanıcılar, STC’yi stake edebilmektedir. Buna göre, varlıklarına hiç dokunmadan STC Cüzdanlarında tutan kullanıcılar, zamanla ek STC coin’ler kazanabilmektedir. Bu bakımdan STC, sahiplerine pasif gelir elde etme imkânı sunan bir kripto para birimidir.

Avantajları nelerdir?

Kişi ve kuruluşlar tarafından kişiselleştirilebilen bir kripto para oluşturulmasına izin verir.Student Coin sahipleri, STC Borsasında token alım satım ücretlerinden ve topluluk fonlamasından oluşturulan döngüsel bir kazanç sağlar.Proje, akademik değerlere dayanan güvenli, temel, uzun vadeli bir ürün olarak nitelenmektedir.

Dezavantajları nelerdir?

Basit yollarla token oluşturma konusunda Blockchain endüstrisinde Student Coin’in birçok rakibi bulunmaktadır. STC’nin zaman içerisinde rakiplerinin gerisine düşmesi mümkündür.Üniversite öğrencilerine öğrenim kredisi olarak hizmet vermesinin yanı sıra, bu kredileri öğrencilerin gelecekte ödeyip ödemeyeceği veya nasıl ödeyeceği belirsizliğini korumaktadır.

Student Coin nedir? STC nasıl alınır?

Student Coin her ne kadar piyasaya iyi bir çıkış yapmış olsa da Binance gibi büyük borsalarda listelenmemektedir. STC satın almak isteyen kullanıcılar, KuCoin, CoinTiger ve HitBTC gibi borsalara erişmelidir. Ardından üye olma adımlarını izleyerek hesaplarını doğrulamalıdır. Böylece, cüzdanlarına STC paritelerine uygun bir varlık yatırabilir ve kripto parayı satın alabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.