Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

Steem Nedir? STEEM Coin Ne İşe Yarar?

0 15

Steem nedir? Steem, mevcut sosyal medya platformlarıyla ilgili birçok sorunu çözme amacıyla yola çıkan bir Blockchain projesidir. Bu makalede Steem nedir, ne sunmaktadır, STEEM coin nedir, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için araştırdık.

Steem nedir?

Steem, mevcut sosyal medya platformlarıyla ilgili birçok sorunu çözme potansiyeline sahip eksiksiz bir ekosistemdir. Ekosistem merkeziyetsizdir, yani sansürlere karşı dayanıklıdır ve zamanınız için size ödeme yapar. Bu Blockchain projesinin Steemit isimli bir projesi bulunur. Steemit, içerik oluşturucularına ve küratörlerine ödeme yapan Steem Blockchain üzerine kurulu bir sosyal medya platformudur. Bu sosyal medya yapı ve kullanım durumları olarak Reddit’e oldukça benzer.

Steem ağının şu an için üç ana kripto para birimi mevcuttur. Bunlardan ilki ağın yerel tokeni olan STEEM’dir. İkincisi dolara endeksli bir stablecoin olarak hizmet veren Steem Dollar (SBD)’dir. Üçüncüsü ise, yönetişimde kullanılan Steem Power’dır. Tüm bu kripto paralar ağ üzerinde farklı kullanım ihtiyaçları nedeniyle ortaya çıkmıştır.

Steem ne sunmaktadır?

Steem, Steemit isimli sosyal medya platformlarında kendi tokenlerini kullanır. Ayrıca, içerik yönetim sisteminde (CMS) yerleşik bir cüzdana sahiptir. Bu sosyal medya platformu, kullanıcıları teşviklerinden dolayı ödüllendirerek öne çıkar. Bu ödüller genellikle token biçiminde olur. Buna göre yorumlar, beğeniler, paylaşımlar, trafik ve diğer SEO merkezli ölçümlere katkı sağlayan kullanıcılar, token ödülleri kazanır.

Steem, içerik üretiminde sunduğu devrim niteliğindeki bazı özelliklerle Web 3.0 sosyal medyası olmayı amaçlar. Böylece, içerik üreticilerinin hak etmedikleri düşük ücretlere çalışmasının önüne geçmeyi hedefler. Bunu ise teşviklerle yapar. Böylece, merkeziyetsiz, kullanıcı verilerini ticari amaçlarla kullanmayan ve çalışanların emeklerini sömürmeyen bir sistem yaratır.

STEEM coin nedir? Ne işe yarar?

STEEM coin ve Steem Dollar borsalar aracılığıyla alınıp satılabilir. Ancak Steem Power satılamaz. Steem Power yalnızca STEEM elde etmek ve yönetişime katılmak için kullanıma açıktır. STEEM’in bir madenciliği yoktur. Buna göre tokenler, Steem Power sahiplerine, içerik oluşturuculara ve küratörlere airdrop olarak gönderilmektedir. İçerik oluşturucular ve küratörler diğer kişilerin içeriğine oy verir ve yorum yapar.

Bir içerik oluşturucu olarak, ödemeniz Steem Doları ve Steem Power’ın bir karışımıdır. Bir içerik küratörü olarak, içerik oluşturucular tarafından tahsis edilen Steem Power yüzdesini kazanırsınız. Her iki durumda da, yarattığınız ve küratörlüğünü yaptığınız için ödüllendirileceksiniz. Bu para birimleri Steem cüzdanında saklanabilir veya daha sonra OpenLedger, Changelly ve Bittrex gibi borsalarda alınıp satılabilen STEEM’e dönüştürülebilir.

Steem nedir? Nasıl alınır?

Steem projesiyle ilgilenen yatırımcılar STEEM coin’in listelendiği borsalara erişim sağlamalı ve üye olmalıdır. Bu borsalar arasında Binance, Huobi Global, MEXC ve Gate.io gibi borsalar en güvenilirleri arasında yer alır. İlgili yatırımcılar, bir borsaya üye olduktan sonra hesaplarını doğrulamalıdır ve cüzdanlarına STEEM paritelerine uygun bir varlık yatırmalıdır. Böylece kripto para için alım emri verebilmektedirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.