Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

Binance’den Bu 3 Altcoin İçin Duyuru: 29 Eylül’de Başlıyor!

0 17

Lider kripto para borsası Binance, piyasanın en büyük 3 stablecoin’ini artık desteklemeyeceğini duyurdu. Altcoin projeleri için son tarih 29 Eylül, bu tarihten sonra BUSD’ye dönüştürecekler.

Binance, altcoin rakiplerini desteklemeyi bırakıyor

Piyasanın en büyük ikinci stablecoin’i olan USDC, artık Binance listesine dahil değil. Binance, USDC, USDP ve TUSD stablecoin’leri kendi stablecoin’i BUSD ile değiştirilecek. Kullanıcıların üç stablecoin’deki bakiyeleri için 29 Eylül 06:00’ye kadar vakitleri olacak. Bu tarihten itibaren borsada kalan USDC, USDP ve TUSD otomatik olarak BUSD’ye dönüştürülecek. Ancak kullanıcılar isterlerse bakiyelerini daha önce manuel olarak dönüştürebilirler.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Pazartesi günü, kullanıcıların likiditeye ve sermaye verimli yatırımlara erişimini iyileştirmek için bu adımları attığını açıkladı. 52 milyar doların biraz altında bir piyasa değerlemesi ile (USDT’nin 67.5 milyar dolarının aksine), dünyanın en büyük ikinci stablecoini olan USDC, artık Binance platformunda takas edilebilir bir coin değil. Karar, USDC’yi yayınlayan şirket olan Circle Internet Financial için de aksi bir haber olacak

Piyasa değerine göre üçüncü en büyük stablecoin, 19,5 milyar dolar değerinde BUSD’dir. 1 milyar dolar ve 945 milyon dolarlık piyasa değerleriyle TUSD ve USDP sırasıyla beşinci ve altıncı sırada yer alıyor. Stablecoin olarak bilinen kripto para birimleri, en yaygın olanı ABD doları olmak üzere, fiat para birimi gibi geleneksel bir varlığın değerini korumak için tasarlanmıştır. Tether’in USDT’si şu anda stablecoin piyasanın %44’lük bir pazar payına sahip. Ancak önemli miktarlarda USDC, USDP ve TUSD BUSD’de birleştirildiğinden bu durum değişebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.