Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

QLC Chain Nedir? QLC Ne İşe Yarar?

0 15

QLC Chain, iletişim endüstrisindeki veri güveni ve güvenlik problemlerini çözebilmek ve Network-as-a-Service (NaaS) platformu için halka açık bir zincir oluşturmayı amaçlayan bir projedir. Bu makalemizde kriptohaberbulteni.com olarak “QLC Chain nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

QLC Chain nedir? QLC ne işe yarar?

Platform, her bir hesabın çok boyutlu çapraz blok yapılı defter olarak isimlendirilmektedir. Ayrıca telekom hizmeti beceriyle entegre edilen kendi defter zincirine sahip olmasını desteklemektedir. Aynı zamanda QLC Chain’in misyonu, iletişim hizmetleri için güvenli ve güvenilir bir ortam yaratmayı istemektedir. Dağıtık Defter Teknolojisinden faydalanarak dijital uçurumun daraltılması ve herkesin hizmetlerden yararlanmasını sağlamak açısından da nitelendirilmektedir.

Avantajları neler?

Teknoloji avantajı: Yüksek düzeyde ölçeklenebilir platform, telekom defteri gizlilik koruması, depolama gereksinimini azaltmak için bölünen defter.Teknoloji yeniliği: Sağlanan güvenlik ile güvenilir DLT mimarisi, çok boyutlu Block Lattice mimarisi ve akıllı sözleşmeyi yönetmek için sanal makineleri kullanır.İş kavramı: QLC, faturalama, kimlik, adresleme, depolama, güvenlik ve ödeme dahil ağ kaynaklarını ve telekom hizmetlerini tokenize edip herkesin ağ hizmetlerini çalıştırmasını sağlar. Aynı zamanda bundan para kazanılmasını da sağlamaktadır.İş avantajı: En büyük Çin Bulut İletişim sağlayıcılarından biriyle ortak çalışmalar yürütme imkanı ve yeni başlatılan Global SMS Faturalama platformunu kullanmak için birçok kurumsal müşteri ile çalışma opsiyonu mevcuttur.

Bunlara ek olarak; QLC Chain’in bir de cüzdanı bulunmaktadır. Cüzdan NEP-5 protokolü QLC’yi ve QLC Chain yerel Token’ı QGas’ı desteklemektedir. Web sitesi / masaüstü sürümü olarak da kullanılabilmektedir. Ayrıca QWallet olarak isimlendirilen bir başka cüzdan ise; NEO, QLC, ETH, EOS ve QGas’ı desteklemektedir. QWallet’ın Android ve iOS sürümleri de mevcuttur.

QLC Chain nedir? QLC nasıl satın alınır?

Şu anda QLC ile işlem yapılabilen borsalar; Binance, Gate.io, Bitbns ve CoinDCX’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz QLC listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca QLC Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.