Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

NFTX Nedir? NFTX Ne İşe Yarar?

0 17

NFTX, Non fungible Token (NFT) destekli ERC-20 Token oluşturulabilen ETH Blockchain’i üzerine kurulan bir protokoldür. Bu makalemizde kriptohaberbulteni.com olarak “NFTX nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

NFTX nedir? NFTX ne işe yarar?

Token, Ocak 2021’de piyasaya sürüldü. Aynı zamanda topluluk kontrollü özerk bir organizasyon olan NFTX platformunda likidite ihtiyaçları için kullanılan kripto para birimidir. NFTX Coin ayrıca merkezi olmayan ağın yönetişim Token’idir. Platformun en temel amacı; NFT sektöründe önemli ve yeni bir hizmet sunmaktır. Endeks fonlarını temsil eden bu Token’lerin birleştirilebilen ve değiştirilebilen yapıya sahip olmalarını sağlayan NFTX teknolojisi, NFT’lerde standart olan değiştirilemez özelliğini de farklılaştırmaktadır. 

Bununla birlikte fonlar Sushiswap ve Uniswap gibi merkezi olmayan borsalarda aktif şekilde işlem görmektedir. NFT koleksiyonlarının izlenip fon oluşturulmasına ve ticaretine güç vermektedir. Ayrıca NFTX, NFT’lerin değiştirilemez yapısına odaklanarak Unisawap ve Sushiswap gibi DEX’ler de satışlarının önünü açar. Platformun merkezi olmayan özerk yapısı ve D1 ve D2 fon yapısı, projeyi benzersiz kılar. Yenilikçi teknolojisi ve NFTX Token kullanıcılarınca yönetilen merkeziyetsiz yapısı, uzmanların projeye verdiği önemi artırır.

Avantajları neler?

NFT geliştiricilerine kendi aralarında ticaret yapabilmelerinin yanında, DEX’ler de ticaret yapabilme imkanı sunar.NFTX kullanıcıları, topluluğun kararlarında oy verme imkanına sahiptir.Platformun zincir içi likidite ve NFT-ERC-20 kredileri gibi geliştirilen finansman çözümleri ile NFTX büyüme hedeflerini destekler.

Dezavantajları neler?

Fiyatlarda uzun süren yatay trend, NFTX Token’in popülerliğinin azalmasına neden olabilmektedir.Saldırı, çalınma ve hack riskine karşı donanım cüzdan kullanılmalıdır.

NFTX nedir? NFTX nasıl satın alınır?

Şu anda NFTX ile işlem yapılan borsalar; Gate.io, SushiSwap, BingX, Poloniex, Hotbit ve AEX’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz NFTX listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca NFTX Token’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.