Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

Metacoin Nedir? MTC Ne İşe Yarar?

0 21

The Metaland, oyuncuların platformun yardımcı Token’i olan META’yı kullanarak BSC Blockchain’de oyun deneyimlerini oluşturabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri sanal bir dünyadır. Bu makalemizde kriptohaberbulteni.com olarak “Metacoin nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Metacoin nedir? MTC ne işe yarar?

Mevcut oyun pazarlarında, kullanıcılar tarafından yaratılan içeriklerin merkezileştirilen mülkiyeti ve kontrolü, içerik oluşturucu haklarını ve mülkiyeti sınırlamaktadır. Oyuncular tarafından yaratılan sanal ürünlerin ticareti üzerinde merkezi kontrol, onların yarattıkları için adil değer üretmelerini kısıtlamaktadır. Özellikle içerikler kopyalandığında, değiştirildiğinde veya üzerine inşa edildiğinden, eserlerin yaratıcı sahipliğini kanıtlamak zor olmaktadır.

Projenin amacı nedir?

Platformun amacı, oyuncuların ortaklaşa ve merkezi otorite olmadan sanal dünya ve oyunlar oluşturacakları sürükleyici Metaverse imkanı sunmaktır. Yaratıcılara yarattıklarının değiştirilemeyen Token’ler (NFT’ler) olarak gerçek sahipliğini sağlamaktadır. Aynı zamanda META ile katılımlarını ödüllendirip, Minecraft ve Roblox gibi oyun yapımcılarını bozmayı hedeflemektedir.

The Metaland’la Blockchain oyun pazarını büyütmek için Blockchain’in benimsenmesini hızlandırır. Ayrıca bu sınırlamaların üstesinden gelmeyi de amaçlar. Bunu, içerik oluşturucuların merkezi kontrol olmaksızın üretebilmektedir. Ayrıyeten oynayabilecekleri, paylaşabilecekleri, toplayabilecekleri ve ticaret yapabilecekleri bir voksel oyun platformu oluşturur. Kripto para birimi META kazanma özelliği ile güvenli telif hakkı sahipliğinin keyfini çıkararak yapılır. Bu telif hakkı sahipliği, her oyun içi öğelerin benzersiz bir Blockchain tanımlayıcısına sahiptir. Bu da NFT’lerin kullanımı yoluyla garanti edilmektedir.

Avantajları neler?

Gerçek dijital mülkiyet: Platform üzerinden oyun kapatılsa bile, oyuncular dijital öğelerinin gerçek ve daimi sahipleridir. Blockchain ile her oyun öğesi Tokenleşmektedir. Bu da oyuncuların öğelerini nasıl takas etmek, satmak veya hediye etmek istediklerine karar vermelerine imkan tanır.

Güvenlik ve değiştirilemezlik: Dijital oyun öğeleri, Blockchain teknolojisi tarafından yönetilmektedir. Aynı zamanda kolaylaştırılan birincil ve ikincil pazarlarda kolaylıkla işlem görebilmektedir. Kıtlık ve talebe dayalı ürünler genellikle dolandırıcılık ve hırsızlığa davetiye çıkarmaktadır. Fakat dağıtılan bir defter olduğu için Blockchain’de bu riskler en aza indirilmektedir.

Ticaret: Blockchain tabanlı oyun platformları, kullanıcılara dijital varlıkları üzerinde kontrol sağlayabilir. Dolandırılacakları ya da bir platformun kapanacağı ve oyun içi öğelerinin tüm değerlerini iptal edeceği endişesi olmadan öğeleri özgürce alıp satabilmektedir.

Çapraz uygulamalarla birlikte çalışabilirlik: Blockchain, oyunların paylaşılan varlıkları kullanma kapasitesi sağlamaktadır. VARLIKLAR, avatarlar, LANDS ve diğer oyun öğeleri, buna izin veren diğer oyunlarda kullanılabilmektedir. Bu oyun öğeleri artık dar bir dijital ekosistem ile sınırlı değildir.

Metaland Metaverse platformu ile etkileşime giren tüm kullanıcı profilleri kullanmaktadır. Yani oyuncular, yaratıcılar, küratörler ve LAND sahipleri arasında döngüsel bir ekonomi oluşturmak için Token kullanmaktadır. Bu oyun pazarlarında mal ve hizmet satın alırken ekosistemde para birimi olarak hareket eden BEP20 protokolüne dayalı bir Token olan LANDS, ASSETS ve META’dır.

Metacoin nedir? MTC nasıl satın alınır?

MTC Coin ile işlem yapılan borsalar; Liquid ve Bittrex’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz MTC listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca MTC Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.