Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

Dawn Protocol Nedir? DAWN Ne İşe Yarar?

0 15

Dawn Protocol, akıllı sözleşmelerin gücünü kullanan merkeziyetsiz bir espor platformuna yönelik amaca yönelik oluşturulan bir Blockchain’dir. Bu makalede kriptohaberbulteni.com olarak “Dawn Protocol nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Dawn Protocol nedir? Ne işe yarar?

Dawn, Rekabetçi oyunları geliştirirken amatörler ve profesyoneller arasındaki boşluğu kapatmak isteyen oyuncular, pazarlamacılar, tasarımcılar, yayıncılar ve mühendislerden oluşan bir topluluk tarafından inşa edilmiştir. Dawn, özellikle mevcut FirstBlood platformunun yeni Blockchain’idir. Token takası 05.05.20 tarihinde başladı. Hem 1ST hem de Dawn birlikte var olacak ve FirstBlood Platformuna entegre olmaya devam edecek. Dawn, oyun ve yarışmalar için açık kaynaklı bir protokoldür.

Misyonu, kullanıcılar hangi ülkeden veya arka planda olursa olsun, adil, açık ve ödüllendirici bir oyun ekosistemi sağlamaktır. Oyun geliştiricileri, oyuncuların ödüller için rekabet etmesine izin vermek için açık protokolü oyunlarına entegre edilebilmektedir. İster oyuncu ister iş sahibi veya etkileyici biri olun, herkes Dawn’ı kullanarak video oyunlarında yarışmalar düzenleyebilir ve kripto para kazanabilir. Oyun geliştiricileri, oyuncuların rekabet etmesine izin vermek için açık protokolü oyunlarına entegre edebilir.

DAWN nedir?

Platformun yerel Token’i DAWN’dır. Dawn Coin, FirstBlood 1ST Token olarak başladı. FirstBlood Token’leri, Ethereum’daki üçüncü önemli Token satışı olarak 2016 yılında oluşturuldu. 2020’de, eski FirstBlood 1ST’yi yeni Dawn Token’ine dönüştürmek için bir Token takası başladı. Bugün Dawn Token’i, ücretli rekabetçi video oyunları için FirstBlood Esports platformunda kullanılabilmektedir.

Nasıl çalışır?

Ethereum Blockchain üzerine inşa edilen Dawn, ana akım oyuncular ile merkeziyetsiz ödemeler dünyası arasındaki boşluğu kapatıyor. Dawn, özellikle iki yeni ana trendde lider: rekabetçi video oyunları ve merkeziyetsiz finans. 500 milyon Esports hayranı için Dawn, kripto para ekosisteminde ayrıca bir giriş noktası sunmaktadır. Aynı zamanda benimsemeyi teşvik ederken, küresel ödemelerin kullanım kolaylığına ve erişilebilirliğine odaklanmaktadır.

Dawn Protocol nedir? DAWN nasıl alınır?

Platform şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Dawn Protocol’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: FTX, ZB.COM, Upbit, BKEX. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlamalıdır. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlamalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.