Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten SHIB ve BTC Tahmini!

0 47

Deneyimli yatırımcı Peter Brandt tarafından paylaşılan bir analize göre, Bitcoin nihayet Temmuz ortasından bu yana oluşturduğu formasyonun hedefine ulaştı. Uzman, fiyat performansının piyasanın aşırı derecede yükselişe geçmesi gerektiği anlamına gelmediğini söylüyor. Ayrıca, BTC ve SHIB için daha fazla düşüşün hala masada olduğunu ekliyor.

Bitcoin, yükselen kama formasyonunu tamamladı

Temmuz ayında, %25’lik büyük bir düşüşün ardından Bitcoin yükselen bir kamaya formasyonuna girdi. Konsolidasyon kanallarına giren veya artan ve azalan takozlara giren grafiklerde, yatırımcılar fonlarını biriktirmek veya yeniden dağıtmak için zaman harcarlar.

Konsolidasyon dönemi sona ererken, piyasa işlem hacminde ve volatilitede hızlı bir artış görüyor. Bu da bir yükselişe veya düşüşe neden oluyor. Mevcut durumda, piyasa BTC’yi aşağı itmeye karar vererek Temmuz seviyesine düşmesine neden oldu. Brandt’a göre, Bitcoin grafiğinde formasyonun hedefine ulaştık. Bu da Bitcoin’in son birkaç haftadır piyasada bulunan formasyona bakmadan hareket ettiği anlamına geliyor.

Analist şimdi neler bekliyor?

Kamanın alt sınırının altına düşüşün ardından, Bitcoin de 50 günlük hareketli ortalamanın altına düştü. Bu da derin düşüş trendine döndüğü ve büyük desteğe ihtiyacı olduğu anlamına geliyor. Kurumsal net akışlara göre, büyük yatırımcılar aktif olarak satıyorlar. Bu da düşüşü belirli bir ölçüde körüklüyor. Sonuç olarak Brandt, olumlu görünüme rağmen BTC’in belirsizliği sürdüğünü söylüyor.

SHIB için sırada ne var?

SHIB fiyatı, balinaların Salı gününü doğru bir şekilde zamanlamasının ardından değerinin önemli bir bölümünü kaybetti. Santiment’in balina işlem sayısına göre, balinalar en çok 14 ve 19 Ağustos arasında aktifti. Bu yüksek hacimli yatırımcılar başlangıçta SHIB’yi daha da yükseltse de, daha fazla balina haftalık 0,00001792 dolardan veya yakınında satmaya başladı.

Yukarı yönlü hareket, Eylül ayında merge etrafındaki spekülasyonlarla desteklenen bireysel yatırımcıları gemiye almaya teşvik etti. Bununla birlikte, balinalar tepenin habercisi oldu ve düşüş düzeltmesini tetikledi. Aynı bireysel yatırımcıları yeni kapitülasyonlarla karşı karşıya kalırken, Shiba Inu fiyatı, uzun süredir kaçmaya çalıştığı düşüş prangaların eserinde. Brandt, bir SHIB grafiği üzerinden bu senaryoya değiniyor.

Brandt, yukarıdaki grafikte, SHIB grafiğinde oluşan bir ters baş ve omuz formasyonuna dikkat çekti. Analiste göre formasyonun boyun çizgisini tutmak, daha yüksek seviyeler için boğaların katalizörlerden biri. Brandt, esprili bir dille, “B” harfine benzeyen ters baş ve omuz formasyonunun, boyun çizgisinin kırılması haline başka harflere benzeyeceğini söylüyor:

SHIB ile boyun çizgisi desteğinin üzerinde tutun, yoksa “B” harfini bırakıp alfabede daha sonra gelen farklı bir harfi benimsememiz mi gerekecek?

kriptohaberbulteni.com’dan takip ettiğiniz üzere, SHIB fiyatı 21 Ağustos’ta 0,000013 dolar civarında zaman geçiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.