Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,188.80
+0.1
ETH
$1,903.65
-0.04
LTC
$95.87
+0.72
DASH
$43.31
+1.69
XMR
$149.71
+1.66
NXT
$0.00
-9.91
ETC
$18.20
-0.05
DOGE
$0.07
+0.66
ZEC
$32.26
+0.5
BTS
$0.01
+15.21

Render Nedir? RNDR Coin Ne İşe Yarar?

0 47

Render Network, dağıtılmış GPU işleme gücü sağlayan Ethereum blok zincirine dayalı bir protokoldür. Bu makalede kriptohaberbulteni.com olarak “Render nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Render nedir? Ne işe yarar?

Render Network, projelerin hareketli grafikler ve görsel efektler oluşturmasına yardımcı olmak için bireylerin kullanılmayan GPU gücüne katkıda bulunmalarını sağlayan blok zinciri ve kripto etkin bir projedir. Buna karşılık, kullanıcılar ağın yerel yardımcı program tokeni olan Render (RNDR) alır. Render, insanların ve işletmelerin yeterince kullanılmayan bilgi işlem gücünden ucuz ve verimli bir şekilde yararlanabilecekleri bir eşler arası (P2P) ağ oluşturarak, 3B ortamları ve diğer görsel efektleri oluşturma ve akışa ilişkin standart süreçleri büyük ölçüde basitleştirir. Sonuç olarak proje, metaverse’de yeni nesil dijital ürünler ve hizmetler için temel bir yapı taşıdır.

Güvenli token değişimi, para basma ve hakların korunmasını sağlamak için Render ayrıca akıllı sözleşmelere de güvenmektedir. Tüm platforma güç sağlayan yazılım OctaneRender® ve güç birimi OctaneBench®’tir. OctaneRender artık hem NVIDIA hem de AMD GPU’ları destekliyor. Ek olarak hem Windows hem de macOS kullanıcıları, bilgi işlem güçlerini ağ ile paylaşmak için yazılımı kullanabilmektedir.

OctaneBench® ise grafik kartlarının gücünü belirler ve platformdaki hizmetlerin fiyatlandırma katmanlarını sınıflandırmak için metrikleri kullanır. Node’ı belirli bir fiyatlandırma katmanına yerleştirmek için node itibarını, güvenliğini, hızını ve maliyetini dikkate alır.

Bunun da ötesinde, sistem ağı aynı zamanda Sia ile ortaklığı aracılığıyla, yaratıcıların tüm değerli renderlerini tek bir yerde tutmalarına yardımcı olan pratik, merkeziyetsiz bir depolama çözümü de sunuyor.

RNDR coin nedir?

RNDR coin Render’in yerel tokenidir. Render Network’e özgü bir ERC20 tokenidir. Sahiplerin bir ağdaki hizmetler için ödeme yapmasına izin veren yardımcı program tokenidir. Tüm ağ, sayısız DeFi ve DApp projesine ev sahipliği yapan Ethereum üzerinde çalışmaktadır.

Render nasıl çalışır?

Render Token ekosistemi, Ethereum blok zincirinde inşa edilmiştir. Ağ, bu ağın güvenliğini ve birlikte çalışabilirliğini devralır. Örneğin, RNDR token sahipleri tokenlerini herhangi bir ERC-20 uyumlu cüzdanda saklayabilir. Ek olarak, bu tokenler herhangi bir ERC-20 uyumlu borsada alınıp satılabilmektedir.

Render Token ekosisteminde kullanıcılar işlerini topluluğa gönderir. Platform, işi gerçekleştirmek için gereken RNDR miktarını otomatik olarak hesaplar. Bu veriler daha sonra bir akıllı sözleşmenin özelliklerini detaylandıran bir ek olarak gönderilmektedir. Bilgiler daha sonra Render Ağı üzerinden yayınlanır. Özellikle GPU sahipleri, istenen işi işlemek için OctaneRender’ı kullanır.

Render nedir? RNDR coin nasıl alınır?

Render şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Render’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, Bybit, Bitget, FTX. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.