Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,998.13
+1.84
ETH
$1,774.86
+1.78
LTC
$93.49
+2.13
DASH
$59.27
+1.77
XMR
$161.60
+1.2
NXT
$0.00
+1.84
ETC
$20.36
+1.6
DOGE
$0.07
+0.42
ZEC
$36.28
+2.08
BTS
$0.01
+0.8

Celer Network Nedir? CELR Coin Ne İşe Yarar?

0 33

Celer Network, herkesin merkeziyetsiz uygulamalar (DApp’ler) oluşturup kullanabileceği, ölçeklenebilen bir platformdur. Bu makalede kriptohaberbulteni.com olarak “Celer Network nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Celer Network nedir? Ne işe yarar?

Celer Network, herkesin DApp‘ler oluşturup kullanabileceği, ölçeklenebilen bir platformdur. Ölçeklenebilirlik, node’ların bağımsız olarak çalışmasını sağlar. Katman 2 ölçeklendirme olarak da bilinen zincir üzerindeki yükü azaltmak için işlemleri zincirdışı yaparak elde edilmekte. Celer Network, zincir dışı ölçeklendirme tekniğini durum kanalı çözümü ile gerçekleştirir.

State Channel, kullanıcıların birbirleriyle doğrudan blokzincirinin dışında veya zincir dışı işlem yaptığı süreci ifade eder. Ayrıca Celer Network ekibi tarafından geliştirilen bir yan zincir çözümüdür. Bir yan zincir, ana zincire iki yönlü bir sabitleyici aracılığıyla bağlanan bir yan blok zinciridir. Bu, varlıkların yan zincire ve ana zincire ve ana zincirden aktarılabileceği anlamına gelir.

CELR coin nedir?

CELR coin Celer Network’in yerel tokenidir. Token, Ethereum üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 standart tokenidir. Celer Network sistemi içinde, staking yoluyla Celer Network için istikrarlı likidite sağlamak. Ayrıca durum bağlantısını geliştirmek için bir teşvik amacıyla oluşturuldu.

Celer Network nasıl çalışır?

Genel olarak, Katman 2 çözümleri zincir dışı daha küçük işlemleri işler. Daha sonra bunları zincir üzerinde tanınan tek bir işlemde toplar. Proje, şu anda desteklediği blokzincirleri için üç ana bileşenden oluşan bir ekosistemle bunu yapmakta. Celer State Channel, Layer-2 Rollup ve Celer State Guardian Network.

Celer State Channel, anında işlem yerleşimi ve çok zincirli ve çok katmanlı varlıklar için sorunsuz köprüleme sunar. Yığın, cOS, cRoute ve cChannel’dan oluşur.

Celer Rollup, ayrı ve daha hızlı bir zincir olarak hareket ederek temeldeki Katman 1 blok zincirinin yeteneklerini geliştirir. Ancak yine de güvenlik gücünü geliştirmek için Katman 1’e bağlıdır. Katman 2 toplama zinciri, işlemleri gerçekleştirilmekte ve kendi verilerini depolar; ancak zincir durumu verileri sürekli olarak Katman 1 zincirine aktarılmakta. Bu, gerektiğinde Katman 1’in, Katman 2 blokzincirindeki verilerin geçerli olup olmadığını doğrulamak ve herhangi bir kötü niyetli girişimi tespit etmek için kullanılabileceği anlamına gelir.

Son olarak, Celer State Guardian Network hem State Channel hem de Rollup bileşenleri için optimum kullanıcı deneyimini ve ek güvenliği desteklemek için merkeziyetsiz ve genel amaçlı bir gözetleme kulesi katmanıdır.

Celer Network nedir? CELR coin nasıl alınır?

Celer Network şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Celer Network’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır Binance, OKX, Bybit, Bitget. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.