Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$26,990.66
+4.71
ETH
$1,878.95
+3.56
LTC
$90.20
+2.92
DASH
$39.52
+0.84
XMR
$146.10
+4.4
NXT
$0.00
+4.71
ETC
$17.43
+2.35
DOGE
$0.07
+4.19
ZEC
$29.72
+1.36
BTS
$0.01
+2.35

Ne Ayı Piyasası? Bu Altcoin Tek Haberle Yüzde 150 Arttı!

0 49

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, kripto para piyasaları bir süredir korku duygusuyla boğuşuyor. Bunun yanında, piyasalar toparlanmaya çalışırken, bir altcoin, son yedi gün içinde yaklaşık yüzde 200’lük bir yükseliş yaşayarak, piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında en karlı kripto haline geldi. Peki bu büyümenin ve devasa yükselişin arkasında ne var? İşte detaylar…

Bu altcoin devasa bir sıçrama yaptı

Lido DAO (LDO), son yedi gün içinde değerine yaklaşık yüzde 200 katarak, piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında en çok kazandıran altcoin oldu. Büyümenin arkasındaki ana nedenin, Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi ve Lido’nun bundan elde edeceği faydalar olduğu düşünülüyor. Son zamanlarda yapılan duyurularda, Ethereum (ETH) geliştiricileri, Merge güncellemesinin 19 Eylül’de beklendiğini açıkladı. Bir staking sözleşmesinde kilitli 4.1 milyon ETH’ye sahip olan Lido’da bir yönetişim token’i olarak hizmet ettiği için duyuru tarihinde yaklaşık yüzde 25’lik bir LDO artışına neden oldu.

Ne Ayı Piyasası? Bu Altcoin Tek Haberle Yüzde 150 Arttı!

Artan fiyata ek olarak, Lido platformu aracılığıyla staking sözleşmesine yatırılan Ethereum sayısı büyük ölçüde yükseldi. Bunun ana nedeni çoğunlukla yatırımcıların yaklaşan sürümün kesin tarihini bilmeleri gerçeğine bağlı. Bunun yanında, aslında bu yükseliş LDO için yeteri kadar iyi değil. Çünkü yaklaşık yüzde 200’lük fiyat artışı bile, LDO’nun bu yıl yaşadığı kayıpları karşılamaya yetmiyor. Nisan ayında yerel zirveye ulaştığından beri, LDO değerinin yüzde 66’sını kaybetti. Temmuz ayının başında, LDO neredeyse yüzde 90 oranında düşmüş ve piyasa değerine göre en iyi 100 kripto para biriminden en kötü performans gösteren token’lerden biri haline gelmişti.

Ralli devam edecek mi?

Şu an itibariyle, LDO ağır bir şekilde düşük alım yapmaya devam ediyor. Ayrıca satın alma hacmi nispeten düşük bir seviyede kaldığından dolayı, mevcut rallinin devamını desteklemeye yeterli olmayabileceği için, altcoin önümüzdeki günlerde veya hatta saatlerde bir düzeltmeyle karşı karşıya kalabilir.

Ne Ayı Piyasası? Bu Altcoin Tek Haberle Yüzde 150 Arttı!

Ethereum (ETH)’un duyurusunun ardından, Lido DAO aracılığıyla Merge’in akıllı sözleşmelerine yatırılan ETH sayısının artması oldukça önemlidir. Lido şu anda toplam hissedeki en büyük sağlayıcı olduğundan, başarılı bir birleşme lansmanı Lido’ya daha fazla kullanıcı getirebilir ve bu da LDO token’larına olan talebi arttırarak fiyatı yükselişini kolaylaştırabilir. Bu nedenle, LDO fiyatındaki teknik bir düzeltme, Ethereum’un bir katılım kanıtı zinciri olma planları zamanında gelirse, 100 günlük bir EMA toparlanması ile devam edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.