Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$26,990.66
+4.71
ETH
$1,878.95
+3.56
LTC
$90.20
+2.92
DASH
$39.52
+0.84
XMR
$146.10
+4.4
NXT
$0.00
+4.71
ETC
$17.43
+2.35
DOGE
$0.07
+4.19
ZEC
$29.72
+1.36
BTS
$0.01
+2.35

Analist: Bu 2 Gelişmeyle Popüler Altcoin Pik Yapabilir!

0 41

Kripto analisti Lark Davis, Cardano’nun başarısının anahtarı olan iki güncellemeyi tartışıyor. Bildiğiniz üzere altcoin projesine bazı önemli yükseltmeler geliyor. Analiste göre, bu iki yükseltme, Cardano oyununu tamamen değiştirecek.

Cardano için iki önemli güncelleme yaklaşıyor

Yakın tarihli bir videoda, popüler kripto YouTuber Lark Davis, merakla beklenen Vasil Hard Fork’unu tartılıyor. Ayrıca, kısa bir süre sonra onu takip edecek olan hidra ölçekleme protokolünü yorumluyor. Ayrıca, bu iki yükseltmenin Cardano’nun gelecekteki başarısı için neden kritik olduğunu da açıklıyor.

Uzun zamandır beklenen Vasil yükseltmesi Cardano testinde ertelendi.kriptohaberbulteni.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu birkaç gün önce oldu. Daha önce, yükseltme Haziran ayı sonlarında bekleniyordu. Ancak geliştiriciler, 11. saatte kısa bir gecikmeye neden olan bazı hatalar tespit etti. Test net’in iyi gittiğini varsayarsak, Vasil main net’e Temmuz sonunda veya Ağustos başında ulaşabilir.

Altcoin

Vasil hard fork nedir ve altcoin için neden gerekli?

Özünde Vasil, Cardano için çeşitli iyileştirmeler getirecek. Veri kullanımını azaltacak. Böylece Cardano’nun daha hafif bir Blockchain olmasına izin verecek. Buna ek olarak, işlem hacmini artıracak. Bu gelişme, Cardano’nun başarısı için kritik öneme sahip.

Ayrıca, uygulamaların blok başına bir işlem olarak adlandırılan sorunu çözmesine izin verecek. Bu sorun, Cardano Blockchain’de uygulamanın benimsenmesini engelliyor. Ayrıca Cardano’yu DDOS saldırılarına karşı çok daha dayanıklı hale getirecek. Uzmanlara göre, bu yükseltmenin, Cardano (DeFi, oyun ve NFT’ler) için yeni bir benimseme dalgasını başlatması mümkün.

Cardano ve Blockchan’inde akıllı sözleşmeleri daha iyi hale getiriyor. Ayrıca, normal kullanıcılar için kullanıcı deneyimini daha fazla geliştiriyor. Ancak, test net, main net’e aktarıldığında, normal kullanıcılar sonunda onunla eğlenmeye başlayabilir. Lark Davis, milyarlarca dolar tehlikede olduğu için Cardano’yu acele etmeye çağırdı. Yani, doğru yapmamak bir seçenek değil.

Cardano, Blockchain’ini büyütüyor

Lark Davis, Vasil Hard Fork’un yapbozun sadece bir parçası olduğunu söylüyor. Vasil’den hemen sonra gelen, hidra ölçeklendirme yükseltmesi. Hydra, her stake havuzu operatörünün bir ölçeklendirme aracısı olarak hareket etmesine izin veriyor. Analist, bunun, stake havuzu başına saniyede inanılmaz bir 1.000 işleme izin verdiğini belirtiyor. Davis, şu açıklamayı yapıyor:

Şu anda neredeyse 3.200 stake havuzunun çalıştığı göz önüne alındığında, bu biraz kapsamlı bir ölçeklendirme. Altcoin bunu başarırsa, en yüksek veya en az bir işlem hacmine sahip Blockchain olur. Bununla birlikte, bu tahminin Ethereum katman -2’lerini ve diğer Blockchain’lerde gerçekleşen tüm bu eğlenceli şeyleri hesaba katmadığını belirtmekte fayda var.

Altcoin

Yine de, hidra yükseltmesi Cardano’yu inanılmayacak kadar büyük yapacak. Davis, Mithril adlı bir yükseltmenin Eylül 2022 civarında planlandığını da belirtti. Mithril yükseltmesi, cüzdan senkronizasyonlarını çok daha hızlı hale getirecek.

Altcoin için endişe verici bir istatistik!

Santiment veri analitiğine göre Cardano, diğer ağlar arasında son 30 gün içinde Blockchain alanında en yüksek geliştirme faaliyetine sahip. Ancak Santiment, adres etkinliğinin ve Cardano duyarlılığının düştüğüne de dikkat çekiyor.

Bununla birlikte Lark Davis, aktivite eksikliğinin bir kısmının Cardano’nun mevcut durumu olduğunu söylüyor. Bu hard fork’un düzeltmeye çalıştığı şey de bu: Blockchain ve içindeki uygulamaları daha kullanışlı hale getirmek. Davis ayrıca yükseltmenin Cardano’daki DeFi’yi daha kullanışlı ve çekici hale getirmesini umuyor.

Altcoin

Şu anda Cardano, DeFi’de 100 milyon doların biraz üzerinde kilitli toplam değerle 28. sırada yer alıyor. Bu, Solana ile karşılaştırıldığında ilk 10 kripto para birimi için düşük bir miktar. Solana’nın DeFi’de kilitli toplam değeri 2,7 milyar dolar. Ayrıca, Solana’nın Cardano’dan biraz daha düşük bir piyasa değeri olduğu için bu şaşırtıcı.

Davis, bu güncellemelerin Cardano için kritik olduğunu ve onların gelişinin Cardano için oyunu değiştireceğini tekrar vurguluyor. Bu nedenle analiste göte altcoin, ilerleyen bir üst protokol olma konusunda hala muazzam bir potansiyele sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.