Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,323.04
+6.29
ETH
$1,893.03
+4.49
LTC
$90.98
+3.27
DASH
$40.03
+2.43
XMR
$147.70
+5.29
NXT
$0.00
+19.58
ETC
$17.62
+3.46
DOGE
$0.07
+5.39
ZEC
$29.90
+1.74
BTS
$0.01
+2.49

Binance CEO’su Bu Altcoin’ler Hakkında Konuştu: Yüksek Riskli!

0 57

Algoritmik stablecoin’ler bazı risklere sahip olsa da, Binance CEO’su CZ bir şansa daha sahip olduklarını düşünüyor.

Binance CEO’su, yıkıma rağmen algoritmik stablecoin’lerden umutlu

Terra UST, Mayıs ayında dolar sabitliğini kaybetti. UST fiyatı, gerektiğinde LUNA basılarak desteklenmektedir. Bu denge, ayı piyasalarında yoğun satış alında bozulduğunu kanıtladı. Ancak, Binance CEO’su, algoritmik stablecoin’lerin piyasada hala bir rolü olduğunu söylüyor.

Binance CEO'su Sert Çıktı

Bugün, bir poscast’te, Binance CEO’su CZ, Terra’nın çöküşünün nasıl ele alındığı konusunda “hayal kırıklığına uğradığını” itiraf etti. “Operasyonel tepki hızının” “çok zayıf” olduğunu söyledi. Ancak Tether ve USDC gibi itibari para destekli stabilcoinlerin de bazı riskler taşıdığını ekledi.

CZ’ye göre, bir proje başarısız olduğu için algo stablecoin’lerin hepsi suçlanamaz. Bununla birlikte, CZ zaten genel olarak algo stablecoin’lerin fiat destekli stablecoin’lerden daha riskli olduğunu düşünüyor. Algoritmik stablecoin’ler için CZ’nin poscast’te söyledikleri:

Farklı bir risk biçimine sahipler, ancak çok şeffaflar. Bir varlığı kıyasladığınızda, bir öğeyi teminat olarak kullandığınızda veya bir varlığı diğerine sabitlediğinizde her zaman oynaklık olacaktır. Bu nedenle, algo stablecoin’lerin riski önemli ölçüde daha büyük.

Terra neden başarısız oldu?

Kripto para birimleri yatırımcıları, Terra’nın kurucusu Do Kwon’a güveniyordu. Terra bir noktada, 30 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahipti. Mayıs ayında çökmeden önce en büyük Blockchain’lerden biriydi. Terra özellikle, fiyat sabitliğini korumak için bilgisayar kodlarını kullanmaktadır. Ancak bu kod sonunda başarısız oldu. Sonuç olarak UST sabitliğini kaybettiğinde, müdahale için basılan sonsuz token nedeniyle LUNA fiyatı çöktü.

Terra LUNA 2.0 Tahminleri

ABD Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası gibi birçok düzenleyici, şu anda stablecoin’leri tartışıyor. Bunun nedeni, kripto para ekonomisinin temeli olarak hizmet etmeleridir. Ayrıca, her gün milyarlarca dolarlık işlem hacmi taşıyorlar.

CZ, stablecoin’lerin gelecekteki uygulanabilirliğinin eğitime bağlı olacağını öngördü.

Bu bilgiler öğrenmemiz için çok önemli. Terra, bu alandaki bazı eksikliklere ve tehlikelere ışık tuttu. Kullanıcılar, piyasa katılımcıları ve düzenleyiciler olarak genel halkı eğitmemiz gerektiğine inanıyorum. Daha fazla kullanıcı eğitimi gerekli. İnsanlara okullardaki birçok stablecoin tehlikesi hakkında bilgi verilmeli.

LUNC daha fazla düşecek mi?

LUNC/USDT’nin 4 saatlik grafiğinde azalan bir üçgen formasyonu gelişti. Bu, fiyatın düşmeye devam edeceğini gösteren bir düşüş formasyonudur. Bu modelin kırılma noktası 0,0010399 dolar. Fiyat bu noktanın altına düşerse, analist Elena R.’ye göre ayıları sıradaki hedefi 0,0009000 dolar olacak.

Son olarak CZ, 13 Mayıs’ta açıklanan ABD enflasyon verileri hakkında açıklamalar yaptı. kriptohaberbulteni.com olarak ayrıntıları bu makalede ele aldık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.