Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,323.04
+6.29
ETH
$1,893.03
+4.49
LTC
$90.98
+3.27
DASH
$40.03
+2.43
XMR
$147.70
+5.29
NXT
$0.00
+19.58
ETC
$17.62
+3.46
DOGE
$0.07
+5.39
ZEC
$29.90
+1.74
BTS
$0.01
+2.49

2 Altcoin İflası Duyurdu: Biri Çöktü, Diğeri Uçtu!

0 50

Son zamanlarda sıkıntıda olduğu bilinen iki kripto para kredi platformu, resmi olarak iflas başvurusunda bulundu. Bu durum, birinin altcoin projesinin fiyatını uçururken, diğerini çökertti. İşte detaylar…

Celsius iflas başvurusunda bulundu: CEL fiyatı çöktü

Kredilerini geri ödemek için sürekli çaba sarf ettikten sonra, kripto borç veren Celsius Networks, 13 Temmuz Çarşamba günü Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmaya karar verdi. Haberin ardından, Celsius Networks’ün yerel kripto para birimi CEL, en yüksek 0.95 dolardan yüzde 50’den fazla düştü. CEL, 0.42 dolara kadar geriledi.

Şu anda CEL, yüzde 17.11’lik bir düşüş ile 0.59 dolardan el değiştiriyor. Celsius tarafından açıklandığı gibi, şirketin şu anda elinde 167 milyon dolar nakit var. Celsius, bunun yeniden yapılanma sürecinde operasyonları desteklemek için yeterli likidite sağlayacağını söyledi. Bölüm 11 iflas kurallarına göre, borçlu kredi koşullarını değiştirmek için alacaklı ile müzakere eder. Bölüm 7’den farklı olarak, burada iyi olan şey, borçlunun varlıklarını tasfiye etmesine gerek olmamasıdır.

Celsius CEO’su açıklama yaptı

Celsius, tüm paydaşlar için değeri en üst düzeye çıkarmak için kapsamlı bir yeniden yapılanma sürecinden geçeceğini söyledi. Şirket, iflasını New York Güney Bölgesi için Birleşik Devletler İflas Mahkemesi’ne sundu. Konuyla ilgili olarak Celsius’un kurucu ortağı ve CEO’su Alex Mashinsky şunları söyledi:

Bu, topluluğumuz ve şirketimiz için doğru karardır. Celsius’u bu süreçte yönetecek güçlü ve deneyimli bir ekibimiz var. Celsius’un tarihine baktığımızda, bunu kararlılık ve güvenle hareket etmenin topluma hizmet ettiği ve şirketin geleceğini güçlendirdiği belirleyici bir an olarak göreceğimizden eminim.

Celsius, Bu 3 Altcoin'e Borçlarını Ödedi: Fiyatlar Fırladı!

Voyager Digital’in iflas başvurusu, altcoin fiyatını uçurdu

Öte yandan Voyager Digital de Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu. CEL’den farklı olarak bu durum, VGX altcoin’ini 0.15 dolardan 1.03 dolara kadar yükseltti. Yani, yüzde 586’lık bir kazanç görüldü. kriptohaberbulteni.com olarak da bildirdiğimiz üzere Haziran ayının sonlarında, Voyager ilk olarak 3AC’ye, 15.250 Bitcoin (BTC) ve 350 milyon dolar değerinde USDC’den oluşan yaklaşık 650 milyon dolarlık bir önceki kredinin geri ödenmesini talep eden resmi bir temerrüt bildiriminde bulundu.

Voyager daha sonra birkaç gün sonra, 3AC’nin ödenmemiş borcundan kaynaklanan likidite sorunları nedeniyle platformundaki ticaret faaliyetlerini geçici olarak durdurduğunu açıkladı. Geçen hafta iflas koruması için başvuruda bulunarak bir yeniden yapılandırma süreci başlattı. CNBC Salı günü, New York’taki bir federal yargıcın, fon kurucu ortakları Zhu Su ve Kyle Davies’in nerede olduğunun bilinmediği bir zamanda Three Arrows Capital’in varlıklarını dondurduğunu bildirdi.

Günün ilerleyen saatlerinde, mahkeme kararının Voyager’ın toparlanmasına neden olduğuna dair doğrudan bir kanıt olmamasına rağmen, VGX tokeni muazzam yükselişine başladı. Ayrıca, Voyager platformlarında alım satımı durdurduğundan, uygulamada VGX tutan yatırımcıların ralliyi gerçekten satamaması veya ralliden yararlanamaması da dikkate değerdir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.