Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,998.13
+1.84
ETH
$1,774.86
+1.78
LTC
$93.49
+2.13
DASH
$59.27
+1.77
XMR
$161.60
+1.2
NXT
$0.00
+1.84
ETC
$20.36
+1.6
DOGE
$0.07
+0.42
ZEC
$36.28
+2.08
BTS
$0.01
+0.8

RSK Infrastructure Framework Nedir? RIF Coin Ne İşe Yarar?

0 40

RSK Infrastructure Framework, ödemeler, depolama ve alan adı (RNS) gibi blok zinciri teknolojisine dayalı çok çeşitli çözümler sunar. Ayıca Bitcoin’in üzerinde üçüncü bir katmandır. Bu makalede kriptohaberbulteni.com olarak “RSK Infrastructure Framework nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

RSK Infrastructure Framework Nedir? Ne İşe Yarar?

RSK Infrastructure Framework, kullanıcıların mahremiyetleri üzerinde kontrol sahibi oldukları yeni bir internet kurmayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda, uçtan uca ağı dünyanın her yerindeki herkes için erişilebilir hale getirmek amaçlıyor. Yani İnterneti Kapsayıcılık. Bunu, değerin interneti olan IOV laboratuvarları ile başarmak istemekteler. Bu, RIF laboratuvarlarından kaynaklanmaktadır, ancak artık tanımlanması kolay olduğu için farklı bir adı vardır. Bu da organizasyonu RSK platformlarından da ayırır.

Bitcoin ile sansürsüz dijital varlıkları göndermek mümkündür. RIF ek olarak kimlik, depolama, iletişim, ağ geçitleri, mikro ödeme katmanları ekler. Bu şekilde, kullanıcıların ve bireylerin haklarını koruyan merkeziyetsiz bir paylaşım ekonomisi yaratır. 

RIF Coin Nedir?

RIF coin, herhangi bir token sahibinin RSK mimarisiyle oluşturulmuş hizmetleri ve dApp’leri kullanmasına izin verir. RIF’nin ERC-677 yardımcı programı tokenidir. RIF token aşağıdaki kullanım durumlarına sahiptir:

Ağ Ücretleri: Ağ üzerinde oluşturulan dApp’ler, temel ödeme tokeni olarak RIF’yi kullanır.

Stake Edilen Teminat: RIF, RIF Doları gibi RIF DeFi ekosistemindeki çeşitli varlıkların basımı için teminat olarak stake edilebilmektedir.

RIF Ekosistemi Nedir?

RIF ekosistemi; DeFi, depolama, ad hizmeti ve ödeme çözümleri gibi birçok özelliğe sahiptir. Aşağıda birincil bileşenlerden bazıları verilmiştir:

RIF on Chain: ABD Dolarına sabitlenmiş ve tamamen RIF tokenleri ile teminatlandırılmış varlık destekli bir sabit para olan RDOC’yi içeren istikrarlı varlık çözümüdür.Token Bridge: Kullanıcıların tokenleri RSK ve Ethereum ağları arasında hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde taşımasına izin veren bir birlikte çalışabilirlik protokolü.RSK Swap: Yükseltilemeyen akıllı sözleşmeler sistemi kullanılarak uygulanan otomatik bir likidite protokolü.RWallet: Ccep telefonu aracılığıyla RIF, BTC, smartBitcoin (RBTC) ve diğer RIF tabanlı varlıkları gönderilmesini-alınmasını sağlar.RIF Marketplace: Diğerlerinin yanı sıra alan değişimi, kalıcı depolama ve RIF Ödemeleri gibi RIF tabanlı merkeziyetsiz hizmetlerin kullanıcılara sunulduğu bir pazar 

RSK Infrastructure Framework Nedir? RIF Coin Nasıl Alınır?

RSK Infrastructure Framework şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. RSK Infrastructure Framework’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, MEXC, KuCoin, Gate.io. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.