Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$26,990.66
+4.71
ETH
$1,878.95
+3.56
LTC
$90.20
+2.92
DASH
$39.52
+0.84
XMR
$146.10
+4.4
NXT
$0.00
+4.71
ETC
$17.43
+2.35
DOGE
$0.07
+4.19
ZEC
$29.72
+1.36
BTS
$0.01
+2.35

MobileCoin Nedir? MOB Coin Ne İşe Yarar?

0 38

MobileCoin, telefonlarda dijital para olarak kullanmak için tasarlanan kripto para birimidir. Bu makalede kriptohaberbulteni.com olarak “MobileCoin nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

MobileCoin Nedir? Ne İşe Yarar?

MobileCoin, telefonlarda dijital para olarak kullanmak için tasarlanan, gizlilik odaklı bir kripto para birimidir. MobileCoin protokolü, kolay anahtar yönetimine ve neredeyse anında özel işlemlere izin vermekte. MobileCoin’in ele almayı amaçladığı dört temel konu, gizlilik, işlem hızı, enerji tüketimi ve mobil cihazlar için optimizasyondur.

MobileCoin Inc.’i 2017 yılında Josh Goldbard ve Shane Glynn kurdu. Şirket, girişim desteklidir ve San Francisco, CA merkezlidir. Protokol, MobileCoin Foundation tarafından Nisan 2020’de açık kaynaklıydı ve ağ 7 Aralık 2020’de yayına girdi. MobileCoin, gizlilik korumalı işlemlerin kişinin telefonunda kolayca kullanılmasını sağlayan bir eşler arası ödeme ağı oluşturmaya odaklanmakta. MobileCoin, uygulamanın yeniden yüklenmesi veya cihazların kaybolması durumunda kullanıcıların bir kurtarma PIN’i ile anahtarlarını kurtarmasını sağlar. Kripto para birimi bu gizliliği korurken aynı zamanda açık kaynaklı bir projedir. Mobilecoin’in birkaç katılımcısı var. Geliştiriciler, neyin üzerinde çalışıldığını görebilir ve istek gönderebilir. Bu katkıda bulunanlar, Mobilecoin’in vizyonunu oluşturan bir geliştiriciler topluluğu olan MobileCoin Vakfı’nın bir parçasıdır.

MOB Coin Nedir?

MOB coin MobileCoin’in yerel tokenidir. Yerel token, önceden madenciliği yapılan maksimum 250 milyon token kaynağı ile oluşturuldu. Şu anda dolaşımdaki arz hakkında veri yok, ancak MobileCoin için bir blok araştırmacısı yok. Sadece birkaç borsada listelenmekte, bu da elde edilmesini zorlaştırmakta.

MobileCoin Nasıl Çalışır?

MobileCoin bir dizi yeni teknik kullanmakta. Ancak bunların çoğu MobileCoin ile ilgili olarak kabul edilebilecek önemli ayrıntıları ele almayan teknik belgeler akran tarafından gözden geçirilmemiş ve eksik veya hata içeren belgelerle desteklenmekte.

Teknik çalışmaların diğer bazı alanları ancak doğrudan kaynak kodu ve dokümantasyon incelenerek anlaşılmakta. Ve dürüst olmak gerekirse, matematik geçmişiniz yoksa, MobileCoin tarafından yaygın olarak kullanılan eliptik eğri kriptografisinin ve gelişmiş Schnorr benzeri imzaların inceliklerini anlamanız beklenemez.

MobileCoin Nedir? MOB Coin Nasıl Alınır?

MobileCoin şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. MobileCoin’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: FTX, Bitfinex, BigONE ve Hotbit. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.