Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,323.04
+6.29
ETH
$1,893.03
+4.49
LTC
$90.98
+3.27
DASH
$40.03
+2.43
XMR
$147.70
+5.29
NXT
$0.00
+19.58
ETC
$17.62
+3.46
DOGE
$0.07
+5.39
ZEC
$29.90
+1.74
BTS
$0.01
+2.49

Çin’den Büyük Uyarı: Bitcoin Bu Rakamlara Gidiyor!

0 67

Resmi Çin ulusal haber medyası, Bitcoin fiyatının sıfıra gidebileceği konusunda uyarıyor. Ancak İngiltere Merkez Bankası (BOE) iyi tarafından bakıyor.

Çin’den Bitcoin için büyük uyarı

Çin hükümeti, Bitcoin’in “sıfıra gittiği” konusunda uyararak kripto piyasasındaki şiddetli düşüşün ortasında endişeye neden oluyor. Haber, Çarşamba günü South China Morning Post’dan geldi. Çin ulusal haber medya ajansı Economic Daily’nin, vatandaşları kripto kullanımını benimsemekten daha fazla caydırmak için piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi hakkında bir uyarı yayınladığını bildirdi.

Economic Daily raporu, Batı’nın, Bitcoin’in volatilitesine katkıda bulunan “önemli bir dış faktör” olduğunu söylüyor. Ayrıca Batı’yı, “manipülasyon ve sahte teknoloji kavramlarıyla dolu” yüksek kaldıraçlı bir piyasa yaratmaktan sorumlu buluyor. Gazete şu açıklamaya yer veriyor:

Bitcoin, bir dizi dijital koddan başka bir şey değildir. Getirisi esas olarak düşük alımlardan ve yüksek satışlardan gelir. Gelecekte, yatırımcıların güveni çöktüğünde veya egemen ülkeler Bitcoin’i yasa dışı ilan ettiğinde, tamamen değersiz olan orijinal değerine geri dönecek.

Çin hükümeti geçen Temmuz ayında Bitcoin madenciliğini yasakladı

Bununla birlikte, ülke çapında dijital Çin yuanı (e-CNY) CBDC olarak piyasaya sürmeye yönelik planları var. kriptohaberbulteni.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere Çin, geçen Eylül ayında tüm kripto para işlemlerini yasakladı. Bu arada, 2018’de yabancı kripto borsalarının ülke içinde faaliyet göstermesini de engelledi.

Madenciler Toplu Olarak Bitcoin Satıyor! Bu Neyin Habercisi?

Sadece Çin hükümeti çöküş beklemiyor

Pazartesi günü, piyasa analizi firması DeMark Analytics’in CEO’su Tom DeMark, Marketwatch’a katılımda tahminlerini güncelledi. Kasım 69.000 dolar zirvesinden %50’nin altına düşmesi nedeniyle, piyasanın uzun süre böyle kalacağına inandığını söyledi:

Bu tür çöküşler, Bitcoin’in ATH seviyelerine geri dönüşün başarılmasının onlarca yıl olmasa da uzun yıllar alacağının yüksek bir olasılığını gösteriyor.

Ancak, önümüzdeki birkaç ay içinde 40.000 dolar aralığına geri dönme şansı hala var:

Bu, önümüzdeki aylarda %50-56’ya varan iyileşme olasılığını ortadan kaldırmıyor. Bu da Bitcoin rallisinin 40.000-45.000 dolara geri döneceği anlamına geliyor.

4 Büyük İsim: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor

İngiltere Merkez Bankası iyi tarafından bakıyor

Çin’in uyarılarının aksine, İngiltere Merkez Bankası (BOE) piyasa hakkında iyimser. Bir ayı piyasası sırasında kripto piyasasında servet oluşturmanın yukarı yönlü potansiyellerini vurguluyor. BOE Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe Çarşamba günü Bloomberg’e, mevcut gerileme sırasında ayakta kalmayı başaran kripto firmalarının, işler tersine döndüğünde sektördeki “baskın oyuncular” olabileceğini söyledi:

Önümüzdeki birkaç ay içinde kripto paralara ne olursa olsun, kripto teknolojisi ve finansmanının devam etmesini bekliyorum. Piyasa yapısında büyük verimlilik ve değişiklik olasılığı var.

Bu arada El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele Cumartesi günü düşüşle ilgili olarak yatırımcılara seslendi. İnsanların “grafiğe bakmayı bırakıp hayattan zevk almaları” gerektiğini tweetledi çünkü fiyatların düzeleceğinden emin.

Başkan Bukele, kripto paralardan on milyonlarca zararı tetiklediği için eleştiri yağmuru altında. Ancak Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, “kripto paraları satmadığımız için” bunların kayıp olmadığını savunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.