Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

Analistten Cardano Tahmini: Hızla Bu Seviyelere Gidecek!

0 66

Devam eden kripto kışı, Bitcoin, Ethereum, Cardano ve çoğu kripto para birimini son altı aydır dayanılmaz bir düşüş trendine soktu. Bu ortamda çoğu kripto para, değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

“Cardano için yerel dip noktasının burada olması muhtemel”

Geçen ay, küresel kripto para birimi piyasa değeri, Kasım ayının en yüksek seviyesi olan 2,9 trilyon dolardan çok uzak olan 1,4 trilyon dolara düştü. CoinGecko’nun verilerine göre, toplam piyasa değeri şu anda 890 milyar dolar. Bununla birlikte, fiyatları istikrara kavuşturma girişimleri, devam eden jeopolitik endişeler ortada duruyor. Balonlaşan enflasyon rakamlarına karşı bulanık bir mücadele var. Dahası piyasa düzenleyici belirsizlikler tarafından baskı altında kalmaya devam ediyor.

Bununla birlikte kripto analisti Newton Gitonga, tüm kaosun ortasında Cardano (ADA)’nın, genel piyasa zayıflığından ayrıştığını söylüyor. Analiste göre ADA, muazzam bir toparlanmaya hazır olduğunun sinyalini veriyor. kriptohaberbulteni.com’dan hatırlayacağınız üzere geçen sonbaharda 3 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. O zamandan beri, 15,9 milyar dolarlık piyasa değeriyle yedinci en büyük kripto para birimi. Cardano, Mayıs 2022’de zirveden yaklaşık %86,31 düşüşle 0,40 dolara geri çekildi.

Cardano

Bununla birlikte analist, kanlı satışa rağmen, ADA’nın gücünü başladığını düşünüyor. Analiste göre, Cardano şimdi diğer varlıkları toparlamakla tehdit ediyor. Fiyat, ağ yükseltmesi gibi olaylar nedeniyle son zamanlarda kayda değer artışlar yaşadı. Analist, yatırımcıların son iki hafta içinde, aylık en uzun süreli fiyat artışlarından bazılarını yaşadığını belirtiyor. Bu da analiste göre, yerel dip noktasının burada olabileceğine işaret ediyor.

“ADA’nın, çok yakın zamanda 10 dolara ulaşması mümkün”

Teknik faktörlerin yanı sıra uzmanlar, bir sonraki büyük Boğa Koşusu için katalizör olacağına inandıkları Cardano’nun temellerine büyük ölçüde güveniyorlar. Crypto Capital Venture (CCV)’nin kurucusu Dan Gambardello’ya göre, Cardano için en büyük satış noktalarından biri “diğer protokoller gibi kırılmaması. Uzman, ADA’nın “çoğunun düşündüğünden çok daha erken” 10 dolara ulaşmasını öngörüyor.

Güncellemeler, Cardano için katalizör olur mu?

Güvenlik, düşük işlem maliyetleri ve inşaatçılar için harika bir ortam. Cardano üzerine inşa edilen projelerin sayısında kayda değer bir artış gördü. Şu anda, Cardano üzerinde 1000’den fazla proje inşa ediliyor. Bunlardan en büyük payı Non-Fungible Token (NFT) koleksiyonları alıyor. Diğer projeler arasında stablecoin’ler, borç verme protokolleri, başlangıç ​​inkübatörleri var. Ayrıca DeFi protokolleri ve Merkezi Olmayan Borsalar (DEX’ler) da yer alıyor. Bu arada ADA cüzdanlarının sayısı da 3,5 milyonu aşarak Solana’nın cüzdan sayısında yaklaştı.

Cardano

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson’a göre Vasil Hard Fork’u yaklaşıyor. Bu güncellemenin ağa ‘büyük performans artışı’ getirmesi bekleniyor. Analist, ADA’nın fiyat toparlanması için bunun bir öncü olabileceğini belirtiyor. Geçen haftanın başlarında, ADA geliştiricileri Vasil için yeni bir node sürümünün yanı sıra Plutus uyumlu bir node teslim etti. Bu yükseltmeden önceki son test sürecinin bir parçası. Bu arada Vasil yükseltmesinin bu ay içinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.