Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,323.04
+6.29
ETH
$1,893.03
+4.49
LTC
$90.98
+3.27
DASH
$40.03
+2.43
XMR
$147.70
+5.29
NXT
$0.00
+19.58
ETC
$17.62
+3.46
DOGE
$0.07
+5.39
ZEC
$29.90
+1.74
BTS
$0.01
+2.49

2 Dogecoin Mucidinden Web3, Altcoin ve Piyasa Yorumları!

0 59

Dogecoin kurucu ortağı Jackson Palmer, Sydney Morning Herald ile yakın tarihli bir röportajda kripto para birimi endüstrisine yönelik eleştirisini yineledi ve bunun her türlü dolandırıcılıkta pençeleri olan “parazitik” bir teknoloji olduğunu iddia etti. Bu sırada DOGE’un diğer kurucu ortağı Billy Markus da yeni açıklamalarıyla gündeme geldi.

Dogecoin kurucusu, kripto destekçilerini eleştirdi

Palmer, Griftonomics adlı yeni podcast’te DOGE’a yönelik açıklamalar yaptı. Palmer’a göre, düzenlenmemiş teknoloji, dolandırıcıların dolandırıcılıklarını gerçekleştirmelerini çok daha kolay hale getiriyor. Dogecoin kurucu ortağı, kripto para birimlerinin hızlı kazanımların ve ünlülerin onaylarının cazibesi nedeniyle insanları çektiğini söylüyor. Sektörün daha fazla alıcı çekmek için her zaman yeni anlatılarla ortaya çıkacağını belirtti. Bu anlatılar arasında “2009’da bankaları tamamen değiştirmek”, “merkezi olmayan finansa”, web3’e ve NFT’lere dikkat çekti.

Dogecoin Mucidi Şoke Etti: Bu Altcoin'ler Çöptür!

Palmer, Matt Damon’ın, yaygın olarak alay konusu olan kripto para reklamını hatırlattı. Ayrıca , Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunu ima ederek “maymunlardan oluşan bir JPEG’e” milyonlarca dolar ödemekle dalga geçti.  Dogecoin’in ana destekçisi Tesla CEO’su Elon Musk ile kafaları karıştırdıktan sonra Palmer, son röportajında ​​özellikle Andreessen Horowitz’in kurucu ortağı Marc Andreessen ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’a çağrıda bulunarak diğer kripto dostu milyarderleri hedef aldı. Palmer, 2007 ortası ile 2009 başı arasındaki küresel mali kriz (GFC) sırasında ekonomiyi mahveden aynı kişilerin şimdi de kripto para şovunu yürüttüğünü söylüyor.

Billy Markus: Elon Musk yüzünden burada olduğumun farkındayım

Bu sırada, Dogecoin’in diğer kurucusu Billy Markus da yeni yorumlarıyla gündeme geldi.  Son birkaç gündür Billy Markus, esas olarak kripto para birimlerine karşı düşmanlığı nedeniyle kripto Twitter’da eleştirilerin hedefi oldu. Twitter’da Shibetoshi Nakamoto adını kullanan Markus, saldırılara karşı tweet’ler atıyor. Bir “meme coin” yarattığı göz önüne alındığında,  kripto alanında daha mütevazi olması gerektiğini söyleyen bir kripto hayranına yanıt veren Markus; DOGE’u başlatmasından yaklaşık birkaç ay sonra projeyi bıraktığı ve 7 yıldan uzun bir süredir DOGE ile ilgisi olmadığı düşünüldüğünde, kriptoları eleştirmesinin bununla hiçbir ilgisi olmadığını belirtti.

Ünlü Şirket Shiba Inu (SHIB)'a Övgüler Yağdırdı

7 yıldan fazla bir süre önce DOGE projesini başlattıktan sonra bıraktığından beri mütevazi olmakla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi.  Elon Musk’ın DOGE’u pazarlaması ve ünlü yapması nedeniyle şu anda kripto alanında ünlü olduğunu söylemeye devam etti. kriptohaberbulteni.com olarak da bildirdiğimiz üzere Elon Musk’ın bir süredir Dogecoin’i yoğun bir şekilde desteklediği, hatta enerji verimliliği için övdüğü bir gerçek. Elon ayrıca DOGE ağını ilerletmek için bir geliştirici ekibiyle birlikte çalışmayı planlıyor. Markus, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bunun mütevazı olmakla alakası yok, Dogecoin lideri değilim, 8 yıl önce DOGE’u oluşturdum ve 7.5 yıl önce projeden ayrıldım. Burada olmamın tek nedeni, Elon’un coin’e çok dikkat çekmesi, bunun tamamen farkındayım. Amacım doge’u desteklemek değil.

Kripto Alanı Çoğunlukla Saçmalıktır

Artık kripto paralarla asla ilgilenmek istemeyen Billy Markus’a göre, kripto alanı çoğunlukla çöp. Geçenlerde Binance Smart Chain’deki (yeni adıyla BNB Chain) tüm projelerin çöp olduğunu söyledi. Bugünlerde başlatılan çoğu kripto projesinin toplum yerine sadece birkaç kişiye fayda sağlamayı amaçladığına derinden inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.