Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

DODO Nedir? DODO Ne İşe Yarar?

0 1.618

DODO nedir? DODO (DODO), Ethereum ağı üzerinde çalışan bir ERC-20 token’ıdır. Çin’de üretilen ve DeFi protokolü üzerinde çalışan zincir üstü likidite sağlayan bir projedir.

DODO nedir?

Projenin amacı, diğer kripto paraların aksine kullanıcılarına çok daha düşük işlem ücretleri sunmak ve likidite sağlayan bir proje olmayı amaçlamıştır. Proje, PMM ekosisteminin diğer rakiplerine oranla daha düşük bir fiyat ilkesi izlemektedir. 2020 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülmüştür. Son dönemde fiyatında gözle görülür bir artış görünmektedir. Binance Labs, gibi piyasanın önde gelenlerinden 5 milyar doları aşkın ek fon elde etmektedir.

An itibari ile 1 DODO Coin fiyatı 5.39 TL. Güncel döviz kuru ile 0.40 dolara denk gelmektedir.  DODO Coin son 24 saatte %2.75 değer kazanmıştır. CoinMarketCap sıralamasına göre kripto para piyasalarında 566.sırada yer almaktadır. Ayrıca, DODO Coin’in son 24 saatlik işlem hacmi 448.837.943  TL’dir. Dolaşımda olan arzı 110.551.965 DODO Coin iken maksimum azami seviye arzı ise 1.000.000.000 DODO Coin’dir.

DODO Coin Avantajları

Çok daha istikrarlı bir fiyat gidişi sunarak Uniswap gibi rakiplerine oranla daha cazip avantajlar sağlar.  IDO olarak tanımlanan proje ilk DODO arzının ardından ücretsiz listeleme imkanı sunmasıyla birlikte yeni kripto projelerine imkan sağlamaktadır. Yüksek fona sahip olması sebebiyle güvenilen bir kripto para birimidir.

DODO Coin Dezavantajları

Her DeFi projesinde olduğu gibi DODO Coin’in de siber saldırı yaşama riski bulunmaktadır. Ağ denetiminin ardından ortaya ciddi ağ açıklıkları çıkmıştır. 

DODO nedir? DODO Coin’e Nasıl Sahip Olunur?

DODO Coin, Binance, Mangala Exchange, Hotcoin Global ve FTX gibi popüler ve işlem hacmi geniş büyük borsalarda listelenmektedir. Öncelikle, yukarıda belirtilen DODO Coin’in listelendiği herhangi bir borsa platformuna giriniz. Ardından ücretsiz hesap oluşturma sayfasına giriniz. Sizden istenilen bilgileri girdikten sonra hesabınızı oluşturunuz.

Kimlik doğrulama işlemi adımlarını eksiksiz bir şekilde tamamlayınız. Hesap açılış ve doğrulama işlemini tamamlanmasının ardından, borsanın para yatırma menüsünden sizin için uygun olan yöntem ile hesabınıza para transferi gerçekleştiriniz. Son adımda ise, DODO Coin’in listelendiği borsa sekmesine giriniz. Güncel fiyat üzerinden veya dilediğiniz tutarı girerek kolayca DODO Coin sahibi olabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.