Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$26,990.66
+4.71
ETH
$1,878.95
+3.56
LTC
$90.20
+2.92
DASH
$39.52
+0.84
XMR
$146.10
+4.4
NXT
$0.00
+4.71
ETC
$17.43
+2.35
DOGE
$0.07
+4.19
ZEC
$29.72
+1.36
BTS
$0.01
+2.35

Binance Balinaları, DOGE ve Bu Altcoin’lere Saldırıyor!

0 108

En büyük kripto para yatırımcılarını takip eden ve on chain işlemlerinin haberini veren Whale Stats, Binance’in BNB Chain’indeki (eski adıyla Binance Smart Chain) balinaların tercih ettiği coin’lerin bir listesini çıkardı. Bir süredir listede olmayan Dogecoin (DOGE) yeniden listeye girmiş gibi görünüyor.

BNB Chain balinalarının odağında DOGE var

WhaleStats ve BNB Chain’deki (eski adıyla Binance Smart Chain, BSC) en büyük 100 cüzdanı takip eden bölümünün bildirdiği üzere, Dogecoin, en büyük BNB balinalarının toplu olarak satın aldığı ilk on kripto para birimi listesinde yeniden görüldü. DOGE dışında bu listede USD Coin (USDC), BNB (BNB), Baby Doge Coin (BabyDoge), Ethereum (ETH) ve diğer kriptolar var. En çok satın alınanlar, ABD Doları cinsinden sıralandığında, aşağıdaki gibi bir liste bizi karşılıyor:

USD Coin (USDC)BNB (BNB)BSC-USDBinance USD (BUSD)Fame MMA (FAME)Bitcoin (BTC)Baby Doge Coin (BabyDoge)Dogecoin (DOGE)Ethereum (ETH)

BNB balinaları, toplamda portföylerinin yüzde 1,94’üne tekabül eden 27.439.092 dolar değerinde DOGE’a sahipler. kriptohaberbulteni.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, IntoTheBlock tarafından paylaşılan verilere göre, DOGE kârlılığı, bu ayın başlarında yaşanan fiyat düşüşlerinin ardından yüzde 50 seviyesinin altına düştükten sonra yüzde 53’e yükseldi.

Kripto para balinaları kimlerdir?

Peki, kripto para balinalarının aldıkları veya sattıkları neden önemli? Balinalar kimlerdir? Daha yaygın olarak “kripto balinası” veya sadece “balina” olarak adlandırılan bir kripto para birimi balinası, büyük miktarda kripto para birimine sahip olan bireylere veya kuruluşlara atıfta bulunan bir kripto para topluluğu terimidir. Balinalar, para birimi değerlemelerini manipüle etme potansiyeline sahip oldukları kadar kripto para birimine sahiptir.

Balinalar LUNA Token'den Sonra Bu Altcoin'i Satmaya Başladı!

Yani, bir yatırımcının balina olarak nitelendirilmek için kesin bir sayı yok. Kripto para birimi alanında balina statüsüne ulaşmak özneldir. Çoğu durumda topluluk, mevcut kripto para biriminin büyük bir yüzdesinin bir hesapta bulunmasının, bu hesabın arkasındaki yatırımcıyı balina yaptığı konusunda hemfikir görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.