Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
Cannot fetch data from server.

Kıdemli Analistten LUNA ve BTC Tahmini: Bu Seviyelere Gidiyor!

0 188

LUNA ekosisteminin çöküşü telafi için satılan 80 bini aşkın Bitcoin ile tüm kripto para piyasasını etkiledi. Yakın tarihli bir röportajda kıdemli analist Gareth Soloway, bunun bir sonucu olarak Bitcoin’in 12.000 dolara kadar düşebileceğini söylüyor.

Analist, Terra çöküşünü ‘uzun vadeli olumlu’ bularak düşüşü değerlendirdi

Stansberry Research ile bir röportaj sırasında konuşan Soloway, Bitcoin’in Fed tarafından niceliksel genişleme ile karakterize edilen mevcut ortamı hiç yaşamadığı için düzeltmenin bir olasılık olmaya devam ettiğini belirtti. İlginç bir şekilde Soloway, Bitcoin’in enflasyona karşı bir hedge olmasının bir efsane olduğunu söylüyor.

Kıdemli Analistten LUNA ve BTC Tahmini

Bitcoin 30.000 doların üzerinde istikrar bulmaya çalışsa da, analist lider kripto para birimi için bir sonraki üst seviye hedefi 20.000 dolar olarak belirliyor. Ayrıca, Bitcoin’in tarihsel fiyat hareketine dayalı olarak iki seviyeden birini yeniden test etmesi gerektiğini vurguluyor:

Beklenen dip 12.000 dolara düştü. 2017 gibi önceki döngülere bakarsanız, zirve yaptığında, ayı piyasasının sonuna kadar Bitcoin %80-85 oranında düzeltildi; tahmin edin %80-85 nerede? 12.000 dolar civarında… Enflasyon zamanlarında parladığı her zaman bir efsaneydi çünkü Bitcoin’in başlangıcından beri gerçekten enflasyon yaşamadık.

Bununla birlikte, 2022’de yaşanan yüksek volatiliteye rağmen Bitcoin’in uzun vadeli beklentilerinin yükselişini sürdürdüğünü savundu.

LUNA çöküşü kripto için olumlu olabilir

Terra ekosisteminin çöküşü hakkında yorum yapan Soloway, olayın kripto sektörü üzerinde düzenleyici bir cepheden uzun vadeli olumlu bir etkisi olabileceğini belirtti. Sektörün büyümesi için düzenlemeye ihtiyaç olduğunu ve LUNA’nın çöküşünün yatırımcıları korumak için topun yuvarlanmasını sağlayabileceğini kabul etti. Röportajın bir kısmında şunları söylüyor:

Umarım bundan iyi şeyler çıkabilir, yani hükümetlerin gelip buna benzer şeylerin tekrar olmasını önlemek için bazı düzenlemelere sahip olmasına ihtiyacınız var. Bunun uzun vadeli bir olumlu olabileceğini düşünüyorum, belki de bu düzenlemenin devam etmesi için böyle bir şeyin olması gerekiyordu.

Bazı yatırımcıların çöküşün ortasında LUNA’yı satın almasıyla Soloway, kriptonun seyreltilmesi nedeniyle hareketin uzun vadede sonuç vermeyebileceği konusunda uyardı. Genel olarak, piyasa stratejisti, güvenin pazarın büyümesinin merkezinde olduğunu göz önünde bulundurarak, çöküşün kripto sektörü için talihsiz olduğunu belirtti.

Ayrıca Soloway, LUNA’nın çöküşünün Bitcoin ve Ethereum’un tek güvenilir kripto para birimleri olarak öne çıkmasına yardımcı olduğunu belirtti. Ancak, iki kriptonun baskın güç olarak kalması için diğer kripto paraların en az %95’inin silinmesi ve dot.com dönemini tekrar etmesi gerektiğini kaydetti. kriptohaberbulteni.com Terra ekosisteminden son gelişmeleri bu bültende ele aldık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.