Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$28,015.91
-1.74
ETH
$1,768.26
-3.47
LTC
$92.01
-2.65
DASH
$61.55
-3.57
XMR
$159.19
+3.3
NXT
$0.00
-1.74
ETC
$20.23
-3.63
DOGE
$0.07
-4.56
ZEC
$36.28
-4.12
BTS
$0.01
-2.51

Curve DAO Nedir? CRV Coin Nasıl Alınır?

0 141

Curve DAO nedir? Curve DAO (CRV), kullanıcılara en iyi oranları sunmak için otomatik piyasa yapıcı (AMM) kullanan, stabil coinler için bir merkeziyetsiz borsadır (DEX). Bu makalede Curve DAO nedir, ne sunar, CRV coin nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.kriptohaberbulteni.com olarak, sizin için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Curve DAO nedir?

Curve DAO, kullanıcılara en iyi oranları sunmak ve likiditeyi yönetmek için otomatik piyasa yapıcı (AMM) teknolojisini kullanan, DeFi odaklı bir merkeziyetsiz borsadır (DEX). DEX, stabil coinlere odaklanmaktadır. Stabil coin, değeri gerçek dünyadaki bir varlığa endekslenmiş kripto paraları ifade eder. Curve, 2020 yılının ocak ayında piyasaya sürülmüştür ve CRV isimli bir yerel kripto para birimine sahiptir. DeFi projesi, merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) olarak, topluluk tarafından merkeziyetsiz bir biçimde yönetilmektedir.

Rus bilim insanı Michael Egorov tarafından kurulan Curve DAO, kullanıcıların stabil coinler ile verim çiftçiliği, staking vb. DeFi faaliyetlerinde bulunmalarına imkân tanır. Stabil coinler gerçek dünya varlıklarına bağlıdır. Bu nedenle, bu tür varlıkların oynaklığı, diğer kripto paralara göre oldukça düşüktür. Düşük oynaklığa sahip varlıklarla merkeziyetsiz finans işlemleri gerçekleştiren kullanıcılar, piyasa volatilitesinden daha az etkilenir. Curve, bu şekilde kullanıcılarına düşük risk ile yüksek getiri sunmaktadır.

CRV coin nedir? Ne için kullanılır?

CRV coin, Curve DAO platformunun yerel kripto para birimi olarak çalışan bir tokendir. Tokenin Ethereum, xDai, Fantom ve Solana blok zincirlerinde oluşturulmuş çeşitli versiyonları bulunur. CRV’nin maksimum arzı 3,3 milyar adet ile sınırlandırılmıştır ve nasıl dağıtılacağı projenin whitepaper’inde belirtilmiştir. Buna göre, maksimum arzın %62’si platforma likidite sağlayan kullanıcılara, %30’u projenin hissedarlarına, %3’ü çalışanlara ve %5’i topluluk rezervine ayrılmıştır.

CRV coin, Curve platformunda çeşitli kullanım durumlarına sahiptir. Bunlar arasında ilk olarak yönetişim gelir. CRV sahipleri, DAO’ya katılabilir ve projeyle ilgili alınan kararlarda oy kullanabilir. Bir diğer önemli kullanım durumu ise teşvik ödülleridir. Kullanıcılar, platforma likidite sağlayarak CRV ödülleri kazanabilir. CRV kullanıcılara staking imkânı da sunar. Bu, kullanıcıların, varlıklarını platformun akıllı sözleşmelerine belirli bir vadeyle kilitleyebileceği ve vade sonunda ek CRV ödülleri kazanabileceği anlamına gelir.

CRV coin nasıl alınır?

CRV coin, işlem hacmi geniş kripto para borsalarında işlem gören bir kripto paradır. Mevcut olarak Binance, Bybit, Huobi Global ve FTX gibi önde gelen kripto borsaları tokeni listelemektedir. Curve DAO projesi ile ilgilenen yatırımcılar, öncelikle bu borsalardan birine üye olmalıdır. Eksiksiz bir şekilde üye olan yatırımcılar, cüzdanlarına para yatırarak tokeni satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.