Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,809.55
+1.35
ETH
$1,761.63
+1.56
LTC
$92.78
+1.68
DASH
$58.80
+1.17
XMR
$160.28
-0.41
NXT
$0.00
+1.35
ETC
$20.29
+2.06
DOGE
$0.07
+0.39
ZEC
$36.02
+2.04
BTS
$0.01
+1.25

Olympus DAO Nedir? OHM Coin Nasıl Alınır?

0 79

Olympus DAO nedir? Olympus (OHM), DeFi odaklı bir algoritmik para birimi protokolüdür. Bu makalede Olympus DAO nedir, ne sunar, OHM coin nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi merak edilen soruların yanıtlarına erişebilirsiniz.kriptohaberbulteni.comolarak, merak eden okurlarımız için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Olympus DAO nedir?

Olympus DAO, küresel ödeme aracı olarak kullanılabilecek merkeziyetsiz bir kripto para birimi yaratmayı hedefleyen, DeFi odaklı bir Blockchain projesidir. Bunu yapmak için proje, algoritmik bir para birimi protokolü olarak çalışır. Zeus takma adını kullanan biri tarafından oluşturulan protokol, OHM coin isimli yerel bir kripto para birimine sahiptir. Olympus, Merkeziyetsiz Özerk Organizasyon (DAO) olarak yönetilmektedir. Bu, platformun akıllı sözleşmeler aracılığıyla topluluk tarafından, merkeziyetsiz bir biçimde yönetildiği anlamına gelir. 

Proje, sunduğu istikrarlı kripto para hizmeti nedeniyle algoritmik stabil coin olarak adlandırılmaktadır. Ancak Olympus DAO, OHM’nin değerini yönetmek amacıyla DAI gibi rezerv varlıkları kullanır. Bu nedenle, stabil coin projesinden ziyade bir merkez bankası mantığıyla çalışmaktadır. Proje, piyasa odaklı fiyat hareketini sağlarken, fiyat istikrarını da korumaya odaklanır. OHM, USDT gibi stabil coinlere benzer şekilde desteklenmesine karşın, tokenin değeri fiat bir para birimine bağlı değildir. Bunun yerine, 1 OHM’nin değeri, platformun hazinesindeki 1 DAI tarafından desteklenir.

OHM coin nedir? Ne için kullanılır?

OHM coin, Olympus DAO platformunun yerel kripto para birimidir. OHM “Bonding” isimli bir işlemle verilir. DeFi alanındaki en büyük yeniliklerden biri olarak tanınan Bonding, ETH gibi varlıklar karşılığında protokolden indirimli bir biçimde OHM almayı ifade eder. İndirimli bir biçimde OHM alan kullanıcılar, varlıklarını stake edebilir veya ikincil bir pazarda yüksek fiyattan satabilir.

Platform, OHM’yi stake eden kullanıcılara yüksek oranlarla token ödülleri vermektedir. Staking ödül bileşenleri her 8 saatte bir kullanıcılara dağıtılır. Yüksek kazanç oranları sunan platformda staking ödülleri, kilitlenen varlık miktarına ve DAO’nun politikalarına göre belirlenir. Yazının yazıldığı sırada OHM, 46 milyon dolar civarında bir piyasa değerine sahipti ve en büyük 2895. kripto para birimi konumundaydı. Buna ek olarak, 1,6 milyon adet OHM dolaşımda bulunuyordu.

OHM coin nasıl alınır?

OHM coin, işlem hacmi geniş kripto para borsaları tarafından desteklenmemektedir. OHM satın almak için öncelikle tokenin listelendiği bir kripto para borsası bulunmalıdır. Mevcut olarak SushiSwap ve Uniswap gibi merkeziyetsiz borsalar tokeni listelemektedir. Olympus DAO projesi ile ilgilenen yatırımcılar, öncelikle bu borsalardan birine üye olmalıdır. Eksiksiz bir şekilde üye olan kullanıcılar, cüzdanlarına para yatırarak OHM alım emri verebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.