Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,549.57
+0.08
ETH
$1,755.79
+0.34
LTC
$93.61
+0.81
DASH
$59.60
-2.12
XMR
$165.17
+2.2
NXT
$0.00
+7.78
ETC
$20.14
-0.89
DOGE
$0.07
-0.21
ZEC
$35.80
+0.65
BTS
$0.01
-0.79

LUNA Krizi Bitmiyor: Parmaklar Bu 2 Altcoin’i Gösteriyor!

0 127

Terra (LUNA) borsalardan delist edilirken, Avalanche tabanlı Blizz Finance para kaybediyor ve Chainlink (LINK) suçlanıyor. İşte nedeni…

LUNA kayıplara neden olan bir kripto para olarak yine manşetlere taşındı

Sorun bu sefer hibrit akıllı sözleşmelerin merkezi olmayan uygulamaları güçlendirmesine izin veren bir Blockchain olan Chainlink’te oldu. Fiyat Chainlink’te LUNA/USD için izin verilen minimum değerin altına düştüğünde Chainlink, LUNA için fiyat güncellemelerini askıya aldı.

LUNA Krizi Bitmiyor

Hacker’lar nasıl para çaldı?

Terra için fiyat güncellemeleri duraklatıldığından, ağ varlıkları LUNA fiyatlandırmasında neler olduğu konusunda karanlıkta kaldı. Sonuç olarak, saldırganlar, o sırada güncellenmemiş olan Chainlink Oracle tarafından belirlenen eski yüksek fiyat 0.10 dolardan milyonlarca Terra yatırabildiler. Daha sonra teminatlarının tamamını ödünç almaya başladılar.

LUNA dengesizliğinde suçlu Chainlink mi?

Chainlink, bazıları kötü niyetli aktörlerin düşük değerli LUNA yatırmalarına ve yine de tam teminatlarını ödünç almalarına izin vermekle suçlanıyor; o sırada LUNA’nın fiyatındaki aşağı yönlü dalgalanma göz önüne alındığında değeri önemli ölçüde daha düşük olmalıydı. Saldırganlar yatırdıklarından daha fazla borç aldıklarında, Blizz Finance para kaybeden sayısız işletmeden biriydi. Blizz Finance, Avalanche tabanlı bir likidite mekanizmasıdır.

Blizz Finance, Chainlink’in LUNA’nın düşüşünü ele almasından duyduğu rahatsızlığı Twitter’da dile getirdi. Chainlink’in oracle yeteneği, merkezi olmayan hizmetlere sürekli fiyat güncellemeleri sağlamak için tasarlandı, ancak bu durumda bunu başaramadı. Bu özensizlik şimdi Blizz Finance ve diğer şirketlerin uğradığı zararlardan sorumlu tutuluyor.

Blizz Finance’e göre, olayla ilgili bir soruşturma yürütülecek

Fiyatı keskin bir şekilde düşmeye başladığından beri, Terra birçok yatırımcı için bir hayal kırıklığı kaynağı oldu. Şu anda 0.00008316 dolardan işlem görüyor ve piyasa değerine göre ilk 10’dan 215.sıraya geriledi. Sadece birkaç hafta önce 115 doların üzerinde bir fiyatla piyasadaki en iyi 20 kriptodan biriydi.

UST fiyatını desteklemek için basılan LUNA’ların ardından Binance’te dahil neredeyse tüm borsalar Terra ve UST’yi delist etme kararı aldı. Kısa bir süre sonra Binance Terra ve UST’nin spot işlemlere açılacağını duyurdu. kriptohaberbulteni.com olarak duyuruyu bu makalede el aldık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.