Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,323.04
+6.29
ETH
$1,893.03
+4.49
LTC
$90.98
+3.27
DASH
$40.03
+2.43
XMR
$147.70
+5.29
NXT
$0.00
+19.58
ETC
$17.62
+3.46
DOGE
$0.07
+5.39
ZEC
$29.90
+1.74
BTS
$0.01
+2.49

Fetch.ai Nedir? FET Coin Nasıl Alınır?

0 79

Fetch.ai nedir? Fetch.ai, merkeziyetsiz bir makine öğrenimi ağı oluşturan, yapay zekâ (AI) temelli bir Blockchain projesidir. Bu makalede Fetch.ai nedir, ne sunar, FET coin nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi merak edilen soruların yanıtlarına erişebilirsiniz.kriptohaberbulteni.com olarak, sizin için araştırdık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Fetch.ai nedir?

2017 yılında kurulan Fetch.ai, yapay zekâ temelli merkeziyetsiz bir dijital ekonominin gelişmesini destekleyen araç ve hizmetler sunan merkeziyetsiz bir Blockchain ağıdır. Ağ, dağıtık defter, yapay zekâ ve makine öğrenimi gibi teknolojileri tek bir çatı altında kullanıcılarına sunar. Bireysel ve kurumsal kullanıcılar, ağ içerisinde DeFi işlemleri gerçekleştirmenin yanı sıra yapay zekâ altyapı hizmetlerine de erişebilir. Fetch ağı, FET coin isimli yerel bir kripto para birimine sahiptir. Bu kripto para, ağ içerisinde nesnelerin interneti (IoT) gibi çeşitli hizmet ve teknolojilere erişmek amacıyla kullanılır.

Ağ, cihazlar ve hizmetleri, nesnelerin interneti (IoT) çatısı altında bağlayarak veri paylaşımı yapılmasına olanak tanır. Yapay zekâ teknolojisi aracılığıyla veri paylaşımı ve makine öğrenimini bünyesinde sunan ağ, birçok büyük işletme tarafından kullanılmaktadır. Bu işletmeler arasında BOSCH, FESTO, Outlier Ventures vb. bulunur. Platform, yapay zekâ algoritması geliştirme, akıllı şehir tasarlama, DeFi hizmetlerine erişme ve akıllı sözleşmeleri devreye alma gibi amaçlarla kullanılır. Ağ kullanıcıları, çeşitli amaçlar için aracılar oluşturabilir, dağıtabilir, eğitebilir ve merkeziyetsiz bir ekonomi oluşturabilir.

FET coin nedir? Ne için kullanılır?

FET coin, Fetch.ai ağının yerel kripto para birimidir. FET’in Ethereum ve Binance Smart Chain blok zincirlerinde oluşturulmuş versiyonları bulunur. FET coin, kullanıcıların ağ içerisinde çeşitli yapay zekâ, DeFi, merkeziyetsiz ekonomi ve makine öğrenimi araçlarını kullanabilmesini sağlar. Geliştiriciler, dijital ikizler olarak adlandırılan aracıları ağda dağıtmak için FET coin sahibi olmak zorundadır. FET, ağdaki işlemleri doğrulamak ve işlem ücretlerini ödemek için de kullanılır. Doğrulama işleminin FET ile yapılması, tokenin staking özelliğine sahip olduğunu gösterir. FET sahipleri, varlıklarını belirli bir vadeyle kilitleyerek vade sonunda ek token ödülleri elde edebilir. 

Bunun yanında şirketler, bahsi geçen aracıları oluşturmak, eğitmek gibi amaçlarla da FET’i kullanabilir. Ağ üzerinde merkeziyetsiz bir ekonomi geliştirmek için tokenin sahibi olmak gerekmektedir. Yazının yazıldığı sırada FET coin, 264 milyon dolar civarındaki piyasa değeri ile en büyük 180. kripto para birimi konumundaydı. Buna ek olarak, varlığın maksimum arzının %65’ine denk gelen 746 milyon adet token dolaşımda bulunuyordu.

FET coin nasıl alınır?

FET coin satın almak için öncelikle varlığın listelendiği bir kripto para borsası bulmak gerekir. Mevcut olarak Binance, KuCoin, Gate.io gibi kripto borsaları FET’i listelemektedir. Fetch.ai projesiyle ilgilenen yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olup cüzdanlarına para yatırarak tokeni satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.