Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,720.12
+0.73
ETH
$1,780.63
+1.72
LTC
$93.85
+1.5
DASH
$60.32
+1.14
XMR
$165.59
+2.51
NXT
$0.00
+0.73
ETC
$20.37
-0.25
DOGE
$0.07
+0.05
ZEC
$36.70
+3.73
BTS
$0.01
-0.35

Bitcoin, SHIB ve Altcoin’leri Satmalı Mısınız? 6 Analist Cevapladı!

0 94

Bitcoin, SHIB ve altcoin’ler daha geniş piyasa düşüşüne kapılıyor, ancak finansal danışmanlar endişeli yatırımcıları panik yapmamaya çağırıyor. İşte uzmanların son fiyat hareketlerine yönelik yorumları…

Bitcoin, SHIB ve altcoin’ler düşüyor: Analistler ne diyor?

kriptohaberbulteni.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin, bugün 27.000 doların altına düştü, bu neredeyse bir yılın en düşük seviyesini gördü. En büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase’in hisseleri, ticaret hacminin yavaşladığı konusunda uyardıktan sonra rekor düşük seviyeye geriledi. ABD dolarına sabitlenmiş coin’ler de çöküşü hissediyor ve algoritmik stablecoin’lerin değeri üzerine bir tartışmayı yeniden alevlendiriyor.

Bitcoin Fena Çakıldı! Peter Brandt: Dip Seviyesi Bu Olacak!

Danışmanlar, kargaşanın yatırımcıların portföylerini yeniden dengelemeleri ve belki de hangi coin’lerin uzun vadeli değere sahip olup olmayacağı konusunda daha iyi bir fikir edinmeleri için iyi bir zaman olduğunu söylüyor. Titan’a yatırım yapan kripto analisti Gritt Trakulhoon, “Ayı piyasaları genellikle uzun vadeli inancınız olan paraları biriktirmek için harika bir zaman. Kesinlikle zor bir pazar, ancak strateji oluşturmak için iyi bir zaman,” ifadelerini kullandı

Milyarder girişimci Mark Cuban Pazartesi günü “Spekülasyonların internet merkezli birkaç şirketin hisselerini yükselttiğine, kripto paranın dot-com balonuna benzer bir durumda olduğuna, ancak sonunda dibe vurduğuna” dikkat çekti. Trakulhoon, balonun patlaması kaçınılmaz olmasa da yatırımcıların portföylerini en az üç yıllık bir zaman dilimini hesaba katan uzun vadeli bir stratejiyle buna göre şekillendirmeye odaklanmaları gerektiğini söyledi.

Enflasyon riskinden korunmak için Bitcoin

ABD enflasyon verilerinin geçen ay dik tüketici fiyat artışlarının devam ettiğini göstermesinin ardından Bitcoin Perşembe günü dalgalandı. BTC 27.000 doların altına düştü. Kasım ayında en yüksek seviyeye ulaştığından beri değerinin yarısından fazlasını kaybetti. Düşüş bir kez daha, Bitcoin’in enflasyona karşı bir koruma işlevi gördüğüne dair şüpheleri artırdı. Koruma işlevi, 21 milyon birimlik sabit arzının devalüasyona direneceğini iddia eden destekçiler tarafından sıklıkla dile getirilen bir özellik. Bunun yerine, kripto para birimi, yükselen fiyatlara çok duyarlı olan en büyük teknoloji hisselerini, Nasdaq 100 endeksini büyük ölçüde takip etti.

Terra'dan Sonra Bu Altcoin Çakıldı: O Eller Çöküşün Arkasında!

Bitwise Asset Management’ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan, Bitcoin’in hem kısa vadede bir risk varlığı hem de uzun vadede enflasyona karşı bir korunma olduğunu savunuyor. Hougan, yatırımcıların değeri esas olarak gelecekte olan varlıkları iskonto etme eğiliminde olduklarından, risk altındaki piyasalarda fiyat düşüşlerinin anlamlı olduğunu söyledi. Hougan, “Bitcoin tam olarak olgunlaşmamış ve Bitcoin’e tahsis yapan yatırımcılar, kısmen, altın gibi bir değer deposu olarak yaygın olarak kabul edildiği veya diğer ana kullanım durumlarına dönüşeceği bir sonuca yönelik bahse giriyor” dedi.

SHIB gibi altcoin’ler dalgalandığında yatırımcılar bu coin’lere dönüyor

Uzmanlara göre dalgalı bir piyasa, yatırımcıların altcoin’lerini daha az riskli kripto paralara dönüştürmeleri için iyi bir zamandır. Titan’dan Trakulhoon, yatırımcıların güçlü temelleri ve uzun ömürlülüğü olduğuna inandıkları kripto para birimlerine bağlı kalmaları gerektiğini söyledi. Trakulhoon, “Bu noktada, güçlü bir inancınız olan kripto paralara konsantre olmak, gerçekten anlamadığınız altcoin’lerle portföyünüzü çeşitlendirmekten daha iyidir” dedi ve altcoin’lerin yüzde 90’ının “iyileşmeyeceğini” de sözlerine ekledi. Ancak hayatta kalanların iyileşeceğini düşünüyor.

En Zengin Bitcoin Traderı, 1 Günde 100 Milyon Dolar Kaybetti!

Uzmanlara göre kripto para çöküşü daha da çirkinleşme olasılığı taşısa da, daha fazla düşüşün yaşanması, yatırımcıların portföylerini yeniden dengelemeleri ve fazla kripto yatırımından kaçınmalarını sağlamak için iyi bir bahane. 21Shares & Amun’un araştırma direktörü Eliézer Ndinga, her yatırımcının risk iştahına bağlı olarak, kripto paraların toplam portföyünüzün yüzde 5-10’u arasında bir yerde olması gerektiğini söyledi.

Stablecoin’ler ve NFT’ler: Son durum nedir?

Algoritmik stablecoin’ler de test ediliyor. Bu coin’ler, değerlerini ABD dolarına veya başka bir rezerv varlığına sabitleyerek kripto kaosunu kesmenin bir yolu olarak sunuluyorlar. Bununla birlikte, TerraUSD (UST), tasarlandığı gibi 1 dolardan işlem yapmak yerine Çarşamba günü 45 sente düştü. TerraUSD destekçileri, tokenı desteklemek için yaklaşık 1.5 milyar dolar toplamaya çalışıyor. Ndinga, bu durumun yatırımcılara portföylerini yeniden dengelemeleri ve tuttukları stablecoin’lerin Tether’in USDT ve USDC gibi tamamen teminat altına alındığından emin olmaları için iyi bir hatırlatma olduğunu söyledi.

Bugün Bu 21 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Piyasa duyarlılığı, non fungible tokenlar (NFT) da dahil olmak üzere kripto pazarlarının tüm bölümlerini etkiledi. En büyük NFT pazarı olan OpenSea’deki ortalama günlük işlem hacmi, kripto veri izleme platformu Dune Analytics’e göre Ocak’tan Mayıs’a kadar yüzde 34’ten fazla düştü. Platformdaki aktif kullanıcıların sayısı ise yüzde 51 düştü.

Secure Digital Markets baş strateji sorumlusu Zachary Friedman, bu piyasa türbülansının NFT’ler için ilk gerçek ayı piyasası döngüsü olduğunu ve bu durumun fiyatların nereye gittiğini tespit etmeyi zorlaştırdığını söyledi. Uzmana göre, dayanıklı ve güçlü temelleri olduğunu kanıtlayabilen NFT projeleri arayan yatırımcılar için, bu türbülans, portföyü yeniden yapılandırmak için iyi bir zaman olabilir. Friedman, “Ayı piyasasında, işlerin uçtuğu ve sizi kaçırma korkusuyla motive olduğunuz zamana kıyasla, gerçekten durum tespiti yapmak ve bir projenin yeterliliğini değerlendirmek için daha fazla zamanınız olur” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.