Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,998.13
+1.84
ETH
$1,774.86
+1.78
LTC
$93.49
+2.13
DASH
$59.27
+1.77
XMR
$161.60
+1.2
NXT
$0.00
+1.84
ETC
$20.36
+1.6
DOGE
$0.07
+0.42
ZEC
$36.28
+2.08
BTS
$0.01
+0.8

Ocean Protocol Nedir? OCEAN Coin Nasıl Alınır?

0 50

Ocean Protocol nedir? Ocean Protocol, kullanıcıların güvenli bir şekilde veri paylaşmalarına ve satmalarına olanak tanıyan web3 tabanlı bir blockchain projesidir. Bu makalede Ocean Protocol nedir, ne sunar, OCEAN coin nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. kriptohaberbulteni.com olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Ocean Protocol nedir?

Ocean Protocol, kullanıcıların paylaştıkları veriler üzerinden gelir elde etmesine olanak tanıyan web3 tabanlı bir blockchain platformudur. Ethereum Blockchain üzerine inşa edilen platform, merkeziyetsiz bir veri alışveriş protokolü olarak çalışır. Platformun OCEAN adında bir yerel kripto para birimi bulunur. OCEAN coin’in ağ içerisinde çeşitli kullanım durumları mevcuttur.

Platform, kullanıcılarına verileri üzerinde tam kontrol, denetlenebilirlik ve şeffaflık sunar. Kullanıcılar, ağ aracılığıyla kendi veri piyasalarını oluşturma imkanına sahiptir. Veri sahipleri, platforma aktardıkları özel veriler ile yapay zekâ modelleri oluşturabilir. Platform, kullanıcı verilerini web3 kavramına uygun bir biçimde, yüksek güvenlik ve gizlilik ile korur. Platform, veri ticaretini mümkün kılmak için bir merkeziyetsiz borsa (DEX) geliştirmiştir.

OCEAN coin nedir? Ne için kullanılır?

OCEAN coin, veri platformu Ocean Protocol’ün yerel kripto para birimi olarak çalışan bir tokendir. Token, Ethereum üzerinde ERC-20 akıllı kontratıyla oluşturulmuştur. Tokenin maksimum arzı 1,41 milyar adet olarak sınırlandırılmıştır. OCEAN sahipleri, tokenlerini platform içerisindeki çeşitli işlemler için kullanabilir.

Kullanıcılar; veri ticareti yapmak, paylaşmak, yapay zekâ modelleri oluşturmak gibi işlemlerde OCEAN coin’i kullanabilir. Ağ ve DEX’te işlem gerçekleştirmek için ödenen işlem ücretleri de OCEAN ile karşılanır. Tüm bunlara ek olarak token, staking özelliğine sahiptir. Kullanıcılar, OCEAN varlıklarını belirli bir vadeyle kilitleyerek vade sonunda ek token ödülleri elde edebilir. Yazının yazıldığı sırada OCEAN coin, 350 milyon dolar civarındaki piyasa değeri ile en büyük 169. kripto para birimi konumundaydı. Buna ek olarak, maksimum arzın %43’üne denk gelen 613 milyon OCEAN dolaşımda bulunuyordu.

Avantajları nelerdir?

Ocean Protocol, kullanıcıların aktardığı verileri güvenli ve gizli bir biçimde korur.Kullanıcılar, kendi veri piyasalarını oluşturabilir ve veriler aracılığıyla yapay zekâ modelleri oluşturabilir.OCEAN sahipleri, varlıklarını stake ederek ek token ödülleri elde edebilir ve kazanç sağlayabilir.Platform sayesinde kullanıcılar, veri paylaşımı ve ticareti yapabilir. Bu, verilerin alınıp satılabileceğini ifade eder. Kullanıcılar veri satarak gelir elde edebilir.

Dezavantajları nelerdir?

Web3 temalı projelerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Alanın popülerleşmesi rekabeti de yükseltmektedir. Ocean Protocol, zaman içerisinde rakiplerinin gölgesinde kalabilir.OCEAN coin yüksek oynaklığa sahip bir tokendir. Yüksek oynaklığa sahip varlıkların değeri, yükseliş ve düşüş yönünde daha geniş bir aralıkta hareket eder.

OCEAN coin nasıl alınır?

Mevcut olarak OCEAN coin; Binance, KuCoin, CoinTiger gibi kripto borsaları tarafından listelenmektedir. Ocean Protocol projesi ile ilgilenen yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olabilir. Eksiksiz bir şekilde üye olan kullanıcılar, cüzdanlarına para yatırarak tokeni elde edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.