Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,998.13
+1.84
ETH
$1,774.86
+1.78
LTC
$93.49
+2.13
DASH
$59.27
+1.77
XMR
$161.60
+1.2
NXT
$0.00
+1.84
ETC
$20.36
+1.6
DOGE
$0.07
+0.42
ZEC
$36.28
+2.08
BTS
$0.01
+0.8

YouTube’dan Endişelendiren Bitcoin ve Altcoin Kararı!

0 34

Popüler kripto kanallarında YouTube tarafından yakın zamanda yapılan bir dizi yasak, kripto topluluğu tarafından yaygın bir öfkeyle karşılanıyor. Ethereum odaklı en popüler haber bültenlerinden ve podcast’lerden biri olan Bankless, hesabının uyarı veya gerekçe olmaksızın sonlandırıldığını söylüyor. Görünüşe göre Youtube Bitcoin ve altcoin’ler hakkında kritik kararlar almak üzere…

YouTube Bitcoin ve altcoin yasakları hakkında bilgi vermiyor

Bankless, YouTube yasaklarıyla karşılaşan tek kripto kanalı değil. Aave kurucusu Stani Kulechov, platformun Gabriel Haines ve Optimism PBC dahil olmak üzere diğer eğitim Web3 hesaplarını da yasakladığını belirtiyor:

Görünüşe göre Youtube (Google) BanklessHQ , gabrielhaines ve optimismPBC Web3 eğitim kanallarının hesaplarını banladı. İfade özgürlüğümüzü korumak için hepimizin Web3 sosyal sistemine geçmemiz gerekiyor.

Bankless, platformun kendisine yasak için herhangi bir uyarı veya gerekçe vermediğini söylüyor. Bir diğer kripto kanalı Haines, Twitter’da kanalının kaldırıldığını doğruladı ve platformun, inkar ettiği bir şeyi “hareketsizlik” nedeniyle kanalını sildiğini söyledi. Haines’in tüm kanal içeriği de uyarı yapılmadan kalıcı olarak silinmiş görünüyor.

Kripto topluluğu yasaklara karşı çıkıyor

Twitter’dan birçok kişi, özellikle uyarı veya gerekçe olmaksızın verildiği göz önüne alındığında, yasaklara tepki gösterdi. Kullanıcılar ayrıca, YouTube’un Bankless gibi eğitim kanallarını hedef almasını da eleştirdi. Platformun, limitleri dahilinde kripto bağlantılı dolandırıcılık ticareti yapan diğer birkaç kanala hala izin verdiğini belirttiler. Topluluk şimdi YouTube’a merkezi olmayan bir alternatif çağrısında bulunuyor…

Kısa süre önce bir tweet’i nedeniyle banlanan ve Twitter’a geri dönmesine izin verilen Kulechov, böyle bir alternatif oluşturmaya karar verdi. Kulechov kısa süre önce Twitter’a Lens Protokolü adı verilen merkezi olmayan bir alternatif başlattı.

Merkezsiz sosyal medya platformları inşa ediliyor

kriptohaberbulteni.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, birçok Web3 geliştiricisi bu kulvarda ilk adımları attı. Halihazırda faaliyet gösteren ve reklam kampanyaları üreten bazı merkezsiz sosyal medya platformları:

MediachainFluzSteemitBindedSapienVevue

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.