Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,998.13
+1.84
ETH
$1,774.86
+1.78
LTC
$93.49
+2.13
DASH
$59.27
+1.77
XMR
$161.60
+1.2
NXT
$0.00
+1.84
ETC
$20.36
+1.6
DOGE
$0.07
+0.42
ZEC
$36.28
+2.08
BTS
$0.01
+0.8

Grin Coin Nedir? GRIN Nasıl Alınır?

0 48

Grin Coin nedir? Grin Coin, gizlilik ve ölçeklenebilirlik odaklı bir MimbleWimble zincir uygulamasıdır. Bu makalede Grin Coin nedir, ne sunar, GRIN nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. kriptohaberbulteni.com olarak sizin için hazırladık. Gelin konuyu birlikte inceleyelim.

Grin Coin nedir?

2019 yılında piyasaya sürülen Grin Coin, MimbleWimble protokolünde çalışan bir kripto para projesidir. MimbleWimble, kullanıcılara gizlilik, ölçeklenebilirlik ve takas edilebilirlik sağlamayı hedefler. Gizlilik odaklı Grin’in hedefleri MimbleWimble ile uyumludur. Zincir uygulamasının GRIN isimli bir yerel kripto para birimi bulunur. Kripto para projesi, sansür veya kısıtlamalar olmadan herkesin gizli bir biçimde kullanabileceği bir kripto para birimi yaratmayı hedefler. 

Diğer kripto para projelerine göre oldukça genç olan Grin, hiçbir merkezi vakıf veya kuruluş tarafından desteklenmemektedir. Proje, dünya çapındaki bağımsız geliştiriciler tarafından oluşturulmuştur ve topluluk tarafından yönetilir. Proje, ağ katılımcılarının kimliklerini ve verilerini gizli tutmak üzere tasarlanmıştır. Blok zinciri, bir Proof-of-Work konsensüs mekanizması kullanır. Bu PoW mekanizmasına Cuckoo Cycle adı verilir. Grin’de madencilik diğer PoW blok zincirlerinin aksine işlem gücüne bağlı değildir. En iyi ödülleri, donanımlarının belleği en güçlü olan madenciler alır.

GRIN nedir? Ne için kullanılır?

GRIN, MimbleWimble protokolünü kullanan Grin Coin’in yerel kripto para birimidir. GRIN’in platform üzerinde çeşitli kullanım durumları bulunur. Kullanıcılar tokeni kullanarak gizli ve güvenli bir biçimde işlem gerçekleştirebilir. Bunun yanında GRIN, madenciliği yapılabilen bir kripto paradır. Yüksek bellekli donanımlara sahip olan madenciler, GRIN madenciliği aracılığıyla token ödülleri kazanabilir. Yazının yazıldığı sırada Grin, 15,5 milyon dolar civarındaki piyasa değeri ile en büyük 865. kripto para konumundaydı.

Avantajları nelerdir?

Grin, MimbleWimble üzerine oluşturulmuş birkaç projeden biridir. Bu onu diğer projeler arasında öne çıkarabilir. Monero gibi birçok gizlilik odaklı blockchain projesi, kullanıcılara anonim işlem yapmayı zorunlu kılar. Grin kullanıcıları, anonim bir biçimde işlem gerçekleştirmeme özgürlüğüne sahiptir.

Dezavantajları nelerdir?

Gizlilik odaklı kripto para projelerinin sayısı oldukça fazladır. Grin’in Monero ve Zcash gibi güçlü rakipleri bulunur. Yüksek rekabet, projenin zaman içerisinde gölgede kalmasına neden olabilir. Düşük hacme sahip olan Grin, bu özelliğe sahip diğer kripto para projeleri gibi yüksek oynaklığa sahiptir. Yüksek oynaklık, bir varlığın değerinin hem yükseliş hem de düşüş yönünde daha geniş bir aralıkta dalgalandığı anlamına gelir.

Grin Coin nasıl alınır?

Grin Coin projesi ile ilgilenen yatırımcılar öncelikle tokenin listelendiği bir kripto para borsası bulmalıdır. Bu borsalar arasında KuCoin, Gate.io ve HitBTC bulunur. Bu borsalardan birine eksiksiz bir şekilde üye olup cüzdanlarına para yatıran yatırımcılar tokeni satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.