Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$28,359.85
+3.46
ETH
$1,820.72
+4.44
LTC
$93.74
+7.39
DASH
$63.87
+12.31
XMR
$160.10
+5.38
NXT
$0.00
+3.46
ETC
$20.83
+2.46
DOGE
$0.08
+4.53
ZEC
$38.08
+10.09
BTS
$0.01
+3.18

Arweave Nedir? AR Coin Nasıl Alınır?

0 63

Arweave nedir? Arweave, bulut teknolojisini kullanarak kullanıcılarına verilerini süresiz olarak depolama imkânı tanıyan web3 temalı bir blockchain projesidir. Bu makalede, Arweave nedir, ne sunar, AR coin nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. kriptohaberbulteni.com olarak, merak eden okurlarımız için derledik.

Arweave nedir?

2017 yılının temmuz ayında kurulan Arweave, kullanıcıların süresiz bir biçimde veri depolamalarına olanak tanıyan web3 temalı bir blockchain projesidir. Proje, merkeziyetsiz bir veri depolama ağı olarak çalışır. Proje, blockchain teknolojisine dayanan sürdürülebilir bir depolama ağı yaratmayı hedeflemektedir. Ağ, bireyler arasında veri paylaşımını ve depolanan verilerin gelecek nesiller için saklanmasını mümkün kılar. Ağın AR coin isimli yerel bir kripto para birimi bulunur.

Projenin geliştirdiği blok örgü isimli yeni protokol, verilerin zincir üzerinde ucuz bir biçimde depolanmasını mümkün kılar. Bunun yanında protokol, ağın ölçeklenebilirliğini artırır ve kullanıcıların web sitelerindeki verileri süresiz olarak arşivlemesine olanak tanır. Projenin Coinbase ve Internet Watch Foundation gibi önemli ortaklıkları bulunur. Veri depolama hizmetlerine ek olarak ağ, geliştiricilere de hitap eder. Yazılım geliştiricileri Arweave platformunda merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) geliştirebilir. Bugüne kadar ağ üzerinde 300’ün üzerinde dApp oluşturulmuştur. Bunun yanında ağ, Verto isimli bir merkeziyetsiz borsaya (DEX) da sahiptir. DEX aracılığıyla kullanıcılar AR ticareti yapabilir.

AR coin nedir? Ne için kullanılır?

Arweave ağının yerel kripto para birimi AR coin’dir. AR’nin maksimum arzı 66 milyon adet ile sınırlandırılmıştır. Tokenin platform içerisinde çeşitli kullanım durumları bulunur. Ağda işlem gerçekleştirmek için ödenen işlem ücretleri AR ile ödenir. Kullanıcılar, veri depolama, veri satın alma ve dApp’lerle alakalı hizmetlerden yararlanmak için altcoin AR’ı kullanarak işlem ücretleri öder. Bunun yanında ağda veri depolamayan ve doğrulayan madenciler, AR ile ödüllendirilir. 

Bunun yanında kullanıcılar, projenin sunduğu bir DEX olan Verto’da altcoin’in alım ve satımını yapabilir. Yazının yazıldığı sırada AR coin 1,28 milyar dolar civarındaki piyasa değeri ile en büyük 81. kripto para projesi konumundaydı. Altcoin’in maksimum arzının %51’ine denk gelen 33,3 milyon AR ise dolaşımda bulunuyordu.

AR coin nasıl alınır?

AR coin büyük ve güvenilir birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bu borsalar arasında Binance, FTX, Kucoin, Bitget ve OKX bulunur. Arweave projesi ile ilgilenen yatırımcılar bu borsalardan birine üye olabilir. Eksiksiz bir şekilde üye olan yatırımcılar, cüzdanlarına para yatırarak altcoin’i satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.