Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,998.13
+1.84
ETH
$1,774.86
+1.78
LTC
$93.49
+2.13
DASH
$59.27
+1.77
XMR
$161.60
+1.2
NXT
$0.00
+1.84
ETC
$20.36
+1.6
DOGE
$0.07
+0.42
ZEC
$36.28
+2.08
BTS
$0.01
+0.8

Orion Protocol Nedir? ORN Coin Nasıl Alınır?

0 27

Orion Protocol nedir? Orion Protocol, kripto borsaları arasında likidite toplayıcı olarak çalışan bir blockchain projesidir. Bu makalede Orion Protocol nedir, ne sunar, ORN coin nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi sık sorulan soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. kriptohaberbulteni.com olarak, projeyi merak eden okurlarımız için hazırladık.

Orion Protocol nedir?

Orion Protocol, merkezi borsalar (CEX) ve merkeziyetsiz borsalar (DEX) için likidite toplayıcı olarak çalışan merkeziyetsiz bir blockchain platformudur. Platform, kullanıcılarına kripto borsaları arasındaki en iyi oranları sunmak için tasarlanmıştır. Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiş platformun yerel kripto para birimi ise ORN coin’dir.

2018 yılında kurulan ve 2020 yılında piyasaya sürülen proje, merkeziyetsiz finans (DeFi) alanındaki mevcut bazı problemleri çözmek amacıyla yola çıkmıştır. Emir defteri teknolojisi aracılığıyla çalışan protokol, kullanıcıların en iyi oranlara ve en düşük işlem ücretlerine ulaşabilmesi için çeşitli borsalardan likidite toplar ve bunları kullanıcılarına sunar.

Protokol, kripto borsalarındaki likidite eksikliğini çözerek kullanıcıların daha kolay kâr elde etmesini sağlamayı amaçlar. Orion platformu, Ethereum blok zincirinin yüksek işlem ücretlerinden kaçınmak isteyen kullanıcılar için işlem ücreti indirimleri sunar. Bunun yanında, kripto borsaları için likidite artırmayı sağlayan bir eklenti, kurumsal işletmeler için widgetler ve tüm kullanıcılara blok zincirleri içerisinde DEX başlatma imkânı tanıyan bir alet çantası hizmeti vermektedir. Kullanıcılar, protokolün portföy yönetim uygulaması sayesinde otomatik bir biçimde varlıklarını yönetebilir.

ORN coin nedir? Ne için kullanılır?

ORN coin, Orion Protocol projesinin yerel kripto para birimi olarak çalışan bir tokendir. Token, Ethereum üzerindeki ERC-20 akıllı sözleşmesi aracılığıyla oluşturulmuştur. Tokenin maksimum arzı, 100 milyon ile sınırlandırılmıştır. Kripto paranın Orion ekosistemi içerisinde çeşitli kullanım durumları bulunur.

Kullanıcılar, ORN coin aracılığıyla protokolde yaptıkları işlemlerdeki işlem ücretini ödeyebilir. ORN ile ödenen işlem ücretleri indirimlidir. Bir hizmet tokeni olarak çalışan ORN, protokolün sunduğu, likidite artırma, aratma gibi hizmetlerde de kullanılabilir. Yazının yazıldığı sırada ORN, 177,7 milyon dolarlık piyasa değeri ile en büyük 301. kripto para konumundaydı. 100 milyon adet olarak sınırlandırılan maksimum arzın 41,4 milyonu dolaşımda bulunuyordu.

Avantajları nelerdir?

Ethereum Blockchain, mevcut olarak en popüler blok zinciri ağıdır. Orion Protocol Ethereum blok zinciri üzerine inşa edildiği için benimsenmesi nispeten daha çabuk olabilir. ORN coin’in maksimum arzı 100 milyon adet ile sınırlandırılmıştır. Bu tokenin deflasyonist olduğunu ve zaman içerisinde fiyatın değer kazanabileceğini gösterir. Protokolün kullanıcıları, portföy yönetim aracı ile varlıklarını kolay bir biçimde yönetebilir. Fırsatlar için platformda alarmlar kurabilirler.

Dezavantajları nelerdir?

ORN, dünyanın en büyük kripto borsası Binance tarafından listelenmesine rağmen, henüz diğer büyük borsalar tarafından listelenmemektedir. Bu tokenin popülerleşmesini ve yatırımcı çekmesini zorlaştırabilir.

Orion Protocol nedir? ORN coin nasıl alınır?

Mevcut olarak ORN coin; Binance, Kucoin, Hotcoin Global ve Gate.io gibi kripto borsaları tarafından listelenmektedir. Orion Protocol projesi ile ilgilenen yatırımcılar bu borsalardan birine üye olup cüzdanlarına para yatırarak tokeni satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.