Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,998.13
+1.84
ETH
$1,774.86
+1.78
LTC
$93.49
+2.13
DASH
$59.27
+1.77
XMR
$161.60
+1.2
NXT
$0.00
+1.84
ETC
$20.36
+1.6
DOGE
$0.07
+0.42
ZEC
$36.28
+2.08
BTS
$0.01
+0.8

Badger DAO Nedir? BADGER Coin Nasıl Alınır?

0 44

Badger DAO nedir? Badger DAO, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i, DeFi alanına entegre etmeyi amaçlayan bir blockchain projesidir. Bu makelede Badger DAO nedir, ne sunar, BADGER coin nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Merak eden okurlarımız için kriptohaberbulteni.com olarak derledik.

Badger DAO nedir?

Badger DAO, Bitcoin’i hedefleyen merkeziyetsiz finans (DeFi) ürünleri sunan bir blockchain projesidir. Projenin yerel kripto para birimi BADGER coin’dir. Proje, Bitcoin sahiplerinin DeFi hizmetleri aracılığıyla yüksek getirili faiz kazanmasına imkân tanır. Kullanıcılar, projenin DeFi ürünlerinden birine Bitcoin yatırdığında platform, yüksek getiri elde etmek için onu Curve ve Yearn gibi ek DeFi protokollerine yayar. Bunun yanında Platform, kullanıcıların Bitcoin’i teminat olarak kullanmasına da olanak tanır.

Platform, teminat aracılığıyla BTC’nin stake edilebilmesine olanak tanır. Kullanıcılar, Badger köprüsünü kullanarak farklı blok zincirlerinde BTC teminatı edinebilir. Bunun yanında, Badger DAO aracılığıyla birçok akıllı sözleşme platformuna erişebilir ve bu platformlarda BTC’yi stake edebilirler. Platform, rakibi Yearn Finance gibi Sett Vaults adı verilen kasaları kullanır. Bu kasalar, DeFi protokollerindeki en iyi verim çiftçiliği stratejilerini içeren kilitli akıllı sözleşmelerdir. Kullanıcılar, Sett Vaults aracılığıyla BTC varlıklarını stake edebilir ve faiz kazancı elde edebilir. Proje, yakın gelecekte Badger DEX isimli bir merkeziyetsiz borsa (DEX) çıkarmayı amaçlamaktadır. DEX, farklı kontratlara sahip Bitcoin’lerin ticaretini mümkün kılacak.

BADGER coin nedir? Ne için kullanılır?

BADGER coin, Badger DAO projesinin yerel kripto para birimidir. Kripto para, aynı zamanda platformun yönetişim tokeni olarak çalışır. BADGER sahipleri, merkeziyetsiz otonom organizasyona (DAO) katılabilir, platformun geleceğini belirleyen karar alma süreçlerinde oy kullanabilir ve değişim için teklif verebilir. Bunun yanında BADGER, platformdaki işlem ücretleri için bir ödeme yöntemi olarak kullanılabilir. Badger köprüsünü kullanmak için de BADGER coin gerekmektedir. Tokenin, DeFi platformu üzerindeki tüm işlemlerde bir yeri olduğu söylenebilir.

Yazının yazıldığı sırada BADGER coin, 139 milyon dolar civarındaki piyasa değeriyle, en büyük 354. kripto para konumundaydı. Maksimum arzı Bitcoin gibi 21 milyon adetle sınırlandırılan tokenin, 12,5 milyonu dolaşımda bulunuyordu.

Avantajları nelerdir?

BADGER DAO, sunduğu köprü hizmeti aracılığıyla Bitcoin’in stake edilebilmesine olanak tanır. Badger köprüsü, en iyi Bitcoin staking imkânı tanıyan DeFi protokollerine bağlanır. Platformun kullanıcıları, bu protokollere erişerek teminat karşılığında BTC varlıklarını stake edebilir ve gelir elde edebilir.Platform, oldukça hızlı bir biçimde çalışmaktadır. Kullanıcılar, sınır ötesi transfer, takas gibi işlemlerini dakikalar içerisinde tamamlayabilir.BADGER coin projesi, DeFi hizmetleri için akıllı sözleşmelerden yararlanmaktadır. Akıllı sözleşmeler, kullanıcıların daha güvenli bir biçimde işlem gerçekleştirmesini sağlar.

Dezavantajları nelerdir?

Birçok DeFi odaklı proje, kullanıcılarına teşvik ve ek token ödülleri gibi avantajlar sunar. Badger platformunda bu tür teşvikler ve ödüller yoktur. Platformun kullanıcıları, ne kadar fazla BTC bakiyesine sahipse ve stake ediyorsa, o kadar fazla getiri alır.Platformdaki varlıkların sanal cüzdanlarda tutulması siber saldırı ihtimalini artırmaktadır. Bu dezavantaj, varlıkların bir donanım cüzdanına aktarılması ile çözülebilir.

BADGER coin nasıl alınır?

BADGER coin, mevcut olarak birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bu borsalar arasında Binance, Huobi Global, Uniswap ve FTX bulunur. Badger DAO projesiyle ilgilenen yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olup cüzdanlarına para yatırarak tokeni satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.