Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$28,476.26
+0.1
ETH
$1,821.52
-0.12
LTC
$92.79
+3.58
DASH
$58.84
+0.32
XMR
$157.13
+0.26
NXT
$0.00
-4.44
ETC
$21.15
+2.27
DOGE
$0.08
+7.06
ZEC
$38.12
-1.37
BTS
$0.01
+0.17

Ankr (ANKR) Nedir? Nasıl Alınır?

0 48

Ankr (ANKR) nedir? Ankr, bulut teknolojisini kullanarak web3’ün daha kolay benimsenmesini sağlamayı amaçlayan, blok zinciri tabanlı bir DeFi projesidir. Bu makalede, Ankr (ANKR) nedir, nasıl çalışır, ANKR coin nedir, ne için kullanılır, nasıl alınır gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. kriptohaberbulteni.com olarak, sizin için hazırladık.

Ankr (ANKR) nedir?

Ankr, staking ve dApp geliştirmeye olanak tanıyan bir DeFi platformuna sahip blockchain tabanlı bir çapraz zincir altyapısıdır. dApps ve DeFi alanındaki çeşitli protokolleri barındırır. Platformun yerel kripto para birimi ise ANKR coin’dir. Ankr, dağıtık defter teknolojisini kullanarak, merkeziyetsiz, özel ve güvenli uygulamalar, protokoller ve sistemler sunar. Blockchain bulut altyapısını  Merkeziyetsiz internet olarak tanımlanan Web3’e entegre eder. Projenin ana fikri, merkezi otoritelere ve aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, kullanıcılara ve ağ katılımcılarına veri ve uygulamalar üzerinde sahiplik ve kontrol vermektir.

Platform, ilk olarak Ethereum blok zinciri üzerinde oluşturuldu ve 2019’da kendi ana ağını yayınladı. Proje, kullanıcıların Proof of Stake (PoS) blok zincirlerinde düğümleri dağıtabilecekleri, PoS tokenlerini stake edebilecekleri ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarına erişebilecekleri bir platform olarak hizmet eder. Yazının yazıldığı sırada, projenin piyasa değeri 610 milyon dolar civarında seyrediyordu. Ankr, şu anda geliştirme ve stake için 40’tan fazla farklı protokole ev sahipliği yapıyor ve Web3’e kolayca erişebilme imkânı sunan küresel bir merkeziyetesiz bir ağ olarak büyümeye devam ediyor.

ANKR coin nedir? Ne için kullanılır?

ANKR coin, ANKR platformunun yerel kripto para birimidir. İlk başta, ERC20 akıllı kontratıyla piyasaya sürülen tokenin, şu anda BEP-2 ve yerel sürümleri bulunuyor. Coin, birden fazla kullanım durumu olan bir yardımcı program tokenidir. Staking, platformun geleceği için alınan kararlarda oy verme, ağdaki dApp ve protokol dağıtımı gibi hizmetlere erişme gibi özellikler için bir ödeme yöntemi olarak kullanılabilir.

Kripto para, ayrıca pay sahipleri ve ağ katılımcıları için bir ödüllendirme görevi görür. Token ANKR ekosistemine güç verir ve kripto pazarında alınıp satılabilir. Kripto paranın maksimum arzı 10 milyar adetle sınırlandırıldı. Yazı yazılırken, 8,16 milyar adet token dolaşımda bulunuyordu.

ANKR coin nasıl alınır?

ANKR coin, Binance,Coinbase Pro, Huobi Global, Bithumb, WazirX, AscendeEX, CoinDCX gibi büyük kripto borsaları tarafından listelenmektedir. Coin ile ilgilenen yatırımcılar bu borsalara üye olup, cüzdanlarına para yatırarak ANKR satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.